Koduj dla Polski

8.04 Festiwal Aplikacji dla Społeczności i Demokracji – Koduj dla Polski. Technologia jako dobro wspólne.

21 lutego 2017 | Blog, Trójmiasto
 

Jak wygląda dziś “civic tech” w Polsce? Czy technologia może polepszyć jakość życia mieszkańców miast i gmin? Czy władze korzystają z narzędzi IT do lepszego kontaktu z mieszkańcami i dostarczania wysokiej jakości usług publicznych? Jak to wygląda na świecie? Czy ruch technologii obywatelskich wspiera start-upy czy raczej narzędzia dla administracji publicznej?

Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć 8 kwietnia razem z programistkami, urzędnikami, aktywistkami i mieszkańcami zainteresowanymi społecznym znaczeniem technologii, a także z uczestnikami Personal Democracy Forum CEE 2017 z całego świata. Przyjdź zobaczyć efekty pracy społeczności Koduj dla Polski i bliźniaczych inicjatyw z zagranicy.

Gdzie: Centrum Hewelianum, ul. Gradowa 6, Gdańsk

Kiedy: 08.04.2017r., godz. 10.00 – 15.00

Wydarzenie na FB

Szczegóły podamy wkrótce.

Jeśli jesteś programistą/programistką…

Czy w twoim mieście działa grupa, która tworzy wyjątkowe rozwiązania dla dla lokalnych społeczności, miast czy demokracji? Zobacz, jakie narzędzia tworzy społeczność Koduj dla Polski i przyłącz się do działania!

Jeśli jesteś urzędnikiem/urzędniczką…

Celem narzędzi civic tech jest wsparcie władz publicznych w realizowaniu ich ustawowych zadań. Od przyjaznych wizualizacji danych, instrumentów wspierających procesy konsultacji publicznych, po opracowywanie użytecznych narzędzi, które zmniejszają liczbę zapytań wysyłanych do urzędu. Tworzymy rozwiązania, który wspierają codzienną pracę urzędów. Przyjdź i poznaj nas. Może następny projekt będzie realizowany w twojej miejscowości.

 

Jeśli jesteś aktywistą/aktywistką…

Rozwiązania technologiczne dla dobra wspólnego nie muszą powstawać w branży IT. Pracując międzysektorowo, widzisz niedoskonałości działania władz publicznych na różnych polach. Lokalne organizacje są źródłem inspiracji i potrzeb dla rozwiązań, które mają usprawnić działania władz publicznych. Chcemy wykorzystać technologie do wsparcia działań aktywistów i aktywistek w społecznościach. Przyjdź na Festiwal i znajdź partnerów do wzmocnienia wpływu swoich działań.

 

Jeśli jesteś mieszkańcem/mieszkanką…

Technologie obywatelskie (tzw. civic tech) powinny służyć obywatelom. Sprawdź, jakie aplikacje już powstały w twoim mieście. Powiedz, jakich rozwiązań Ci brakuje i z jakich chciał/a/byś korzystać. Chcesz zaprojektować okoliczny skwer albo wybrać się na wycieczkę rowerową? Mamy narzędzia, które ułatwią takie działania. Przyjdź i zobacz, co civic tech ma do zaoferowania.

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne.
Inne artykuły autora

Zobacz także

22 lipca 2020 | oferty pracy, kobiety w IT, Blog

Rekrutujemy! Specjalista/ka ds. rozwoju społeczności

Poszukujemy osoby, która wraz z koordynatorem programu Koduj dla Polski wesprze rozwój społeczności i projektów civic tech w Polsce. Koduj dla Polski jest programem prowadzonym przez Fundację ePaństwo, w którym poszukujemy technologicznych rozwiązań obywatelskich (civic tech) dla społecznych problemów. Wspólnie z organizacjami społecznymi, aktywistami i ludźmi ze świata IT eksperymentujemy, prowadzimy badania i tworzymy oraz […]

26 czerwca 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu IMPAKT

Od niedawna mamy nowy projekt w naszej bazie. Projekt Impakt! Jak sama pomysłodawczyni aplikacji – Eva, pisze na naszej stronie: 🤓 „Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. 💫 Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg […]

16 czerwca 2020 | Blog

Bądźmy solidarni – petycja w sprawie wydarzeń w Stanach Zjednoczonych

Podobnie jak inni aktywiści i aktywistki związani z Code for All chcemy wyrazić swoje głębokie oburzenie i zasmucenie niedawnymi morderstwami popełnionymi na George’u Floydzie, Breonna Taylorze, Ahmaudzie Arbery’ym, Collinsie Khosa, Petrusie Migglesie i niezliczonych innych osobach, które zostały zabite w wyniku brutalności policji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Przekonanie o wyższości jednej rasy […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich