Koduj dla Polski

Aktualności KdP, ciekawe wydarzenie, nowe projekty i propozycje dołączenia do zespołów (kwiecień 2018)

16 kwietnia 2018 | Blog, Projekty
 

Bez owijania w bawełnę, kilka słów o nowościach, projektach szukających nowych ludzi do zespołu i wydarzeniach, które mogą was zainteresować.

 

1. Jutro (17.04) specjalny Hacknight Warszawa: Aktywizm i technologia – łączenie światów

Prezentacja wyników projektu civic tech TRANSPARENCEE. Czyli społeczności organizacji, ludzi z IT i mediów, która ma na celu wykorzystanie technologii do zwiększenia przejrzystości, rozliczalności i lepszego współrządzenia w regionie Europy Środkowej.

Opowiemy m.in. o ‚Moonsheep’. Jest to jest narzędzie do przetwarzania dużych ilości dokumentów, które nie są czytelne maszynowo, np. deklaracje majątkowe z odręcznie (często nieczytelnie) wpisanymi danymi, albo skany np. książek. „Moonsheep” zawiera elementy angażowania społeczności oraz grywalizacji.

Aktywizm i technologia – łączenie światów

2. Współpraca z mamprawowiedziec.pl

Szukamy UXów, także Wordpresowców.

Chcemy uruchomić specjalną odsłonę MamPrawoWiedziec.pl na wybory samorządowe – stronę mobilną, na której jako wyborca:

  1. Zobaczysz listę kandydatów w Twoim okręgu i dowiesz się, którzy byli już radnymi, kim są z zawodu, czym się zajmują i co chcą zrobić dla miasta.
  2. Odpowiesz na kilkanaście pytań i sprawdzisz kandydatów o poglądach podobnych do Twoich.
  3. Dowiesz się co obiecują kandydaci w sprawach, które Cię interesują.
  4. Napiszesz do kandydata: zadasz własne pytania, wyrazisz opinię.
  5. Przypomnisz sobie jak prawidłowo oddać głos, zostać pełnomocnikiem, dopisać się do spisu wyborców.
  6. Przejrzysz newsy na temat kampanii i kandydatów – z mediów i serwisów społecznościowych.

Chętni/e proszę o kontakt przez formularz przy wizytówce projektu lub kontakt [at] kodujdlapolski.pl.

 

3. Siecrowerowa.pl

Potrzebujemy wsparcia UX dla ciekawego projektu, który przyciąga co raz więcej ludzi ze środowiska rowerzystów.
Główną wartością projektu, jest katalog odcinków dróg i ich klasyfikacje pod kątem bezpieczeństwa oraz komfortu rowerzystów.
Dodajemy główne szlaki i wyznaczamy propozycje tzw. węzłowych Sieci Tras (uzupełnienie szlaków).

Stan marzec 2018:

  • Skatalogowana znaczna część Polski
  • Wyznaczone dwie proponowane Sieci
  • Społeczność osób z całej Polski wprowadzających dane.

Fanpage FB
Prezentacja na Slideshare
Kontakt: rafal.kleger [at] kodujdlapolski.pl

 

4.  Konferencja Fearless Cities wreszcie w Polsce

Szukamy osoby do modernizacji/przebudowy strony drupal / wordpress. potrzebujemy ruszyć do przodu stronę www.fearlesscities.com, tak żeby z pamiątki zeszłorocznego eventu przerobić ją na centralny punkt informacyjny o sieciowym evencie odbywającym się w kilku miejscach na świecie. (czyli de facto wypracowanie formatu, szablonu, który potem będzie można dodać jako kolejną lokalizację/edycję).

PS: piszcie proszę od razu po angielsku, całą korespondencję będziemy od początku robić z naszymi partnerami w Barcelonie
PPS: jest kasa. mała, NGOosowa, ale jest 😉

Kontakt: tymon [at] mjn.waw.pl

5. Obserwatorium Wyborcze (ow.org.pl) szuka „informatyka” 🙂

Przekazujemy wiadomość od jednej z ciekawych organizacji:

Celem jest ukończenie budowy istniejących już systemów informatycznych do zbierania informacji o kampanii wyborczej, o funkcjonowaniu mediów i o przebiegu wyborów,

Obserwatorium Wyborcze zatrudni informatyka, najlepiej od zaraz, aż do wyborów samorządowych.

Warunki rynkowe (żaden wolontariat: normalna praca, może być umowa o pracę, B2B (własna działalność) czy inna forma, którą uzgodnimy).

Co będzie do roboty:
– Programowanie w Java i Python (na niezbyt wielką skalę: chodzi o wprowadzanie korekt do istniejących aplikacji, a nie o pisanie czegoś dużego od nowa).
– Administracja systemowa (stawianie dużych serwerów z dużą dozą redundancji), w szczególności Docker, bezpieczeństwo (m. in. obrona przed DDOSami)
– Testy na sporą skalę
– Pisanie zapytań w SQL
– Ewentualnie, opcjonalnie: skomplikowane protokoły kryptograficzne

To jest duży i urozmaicony zakres kompetencji. Osoby, które czują się dobrze tylko w części z tych rzeczy jak najbardziej zachęcam do zgłaszania się, chociaż marzeniem byłby ktoś znający się na wszystkim tym.

Wszelkie szczegóły wyjaśnię zainteresowanym: skubi [at] skubi.net

 

5. SEWIK.pl – od nowa.

Wyszukiwarka sewik.pl jest niekomercyjnym serwisem umożliwiającym przeszukiwanie danych dotyczących zdarzeń drogowych na terenie Polski.
Dane wyszukiwarki pochodzą z policyjnego Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji od 2007r, udostępnionego przez Komendę Główną Policji dla sieci Miasta dla Rowerów.

Twórca SEWIK, chce od nowa przebudować portal, aby dać więcej wartości i użyteczności dla użytkowników.
Wizytówka projektu na stronie KdP.

Kontakt: karol [at] mocniak.pl

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

26 czerwca 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu IMPAKT

Od niedawna mamy nowy projekt w naszej bazie. Projekt Impakt! Jak sama pomysłodawczyni aplikacji – Eva, pisze na naszej stronie: 🤓 „Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. 💫 Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg […]

16 czerwca 2020 | Blog

Bądźmy solidarni – petycja w sprawie wydarzeń w Stanach Zjednoczonych

Podobnie jak inni aktywiści i aktywistki związani z Code for All chcemy wyrazić swoje głębokie oburzenie i zasmucenie niedawnymi morderstwami popełnionymi na George’u Floydzie, Breonna Taylorze, Ahmaudzie Arbery’ym, Collinsie Khosa, Petrusie Migglesie i niezliczonych innych osobach, które zostały zabite w wyniku brutalności policji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Przekonanie o wyższości jednej rasy […]

12 maja 2020 | Blog

Festiwal Technologii Obywatelskich dla Demokracji – online

„Prawo do miasta. Co dalej?” Do dyskusji na temat demokracji i technologii, które kształtują naszą obecną i przyszłą rzeczywistość w miastach zaprosiliśmy osoby, dzięki którym dowiemy się jak COVID-19 wpływa na to co dzieje się w środowiskach lokalnych w Polsce. 📍Jaką odpowiedź na epidemię mają aktywiści i aktywistki, a jakie nowe doświadczenia zyskały władze?📍Jak rozumieją […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich