Koduj dla Polski

Aktualności KdP, ciekawe wydarzenie, nowe projekty i propozycje dołączenia do zespołów (kwiecień 2018)

16 kwietnia 2018 | Blog, Projekty
 

Bez owijania w bawełnę, kilka słów o nowościach, projektach szukających nowych ludzi do zespołu i wydarzeniach, które mogą was zainteresować.

 

1. Jutro (17.04) specjalny Hacknight Warszawa: Aktywizm i technologia – łączenie światów

Prezentacja wyników projektu civic tech TRANSPARENCEE. Czyli społeczności organizacji, ludzi z IT i mediów, która ma na celu wykorzystanie technologii do zwiększenia przejrzystości, rozliczalności i lepszego współrządzenia w regionie Europy Środkowej.

Opowiemy m.in. o ‚Moonsheep’. Jest to jest narzędzie do przetwarzania dużych ilości dokumentów, które nie są czytelne maszynowo, np. deklaracje majątkowe z odręcznie (często nieczytelnie) wpisanymi danymi, albo skany np. książek. „Moonsheep” zawiera elementy angażowania społeczności oraz grywalizacji.

Aktywizm i technologia – łączenie światów

2. Współpraca z mamprawowiedziec.pl

Szukamy UXów, także Wordpresowców.

Chcemy uruchomić specjalną odsłonę MamPrawoWiedziec.pl na wybory samorządowe – stronę mobilną, na której jako wyborca:

  1. Zobaczysz listę kandydatów w Twoim okręgu i dowiesz się, którzy byli już radnymi, kim są z zawodu, czym się zajmują i co chcą zrobić dla miasta.
  2. Odpowiesz na kilkanaście pytań i sprawdzisz kandydatów o poglądach podobnych do Twoich.
  3. Dowiesz się co obiecują kandydaci w sprawach, które Cię interesują.
  4. Napiszesz do kandydata: zadasz własne pytania, wyrazisz opinię.
  5. Przypomnisz sobie jak prawidłowo oddać głos, zostać pełnomocnikiem, dopisać się do spisu wyborców.
  6. Przejrzysz newsy na temat kampanii i kandydatów – z mediów i serwisów społecznościowych.

Chętni/e proszę o kontakt przez formularz przy wizytówce projektu lub kontakt [at] kodujdlapolski.pl.

 

3. Siecrowerowa.pl

Potrzebujemy wsparcia UX dla ciekawego projektu, który przyciąga co raz więcej ludzi ze środowiska rowerzystów.
Główną wartością projektu, jest katalog odcinków dróg i ich klasyfikacje pod kątem bezpieczeństwa oraz komfortu rowerzystów.
Dodajemy główne szlaki i wyznaczamy propozycje tzw. węzłowych Sieci Tras (uzupełnienie szlaków).

Stan marzec 2018:

  • Skatalogowana znaczna część Polski
  • Wyznaczone dwie proponowane Sieci
  • Społeczność osób z całej Polski wprowadzających dane.

Fanpage FB
Prezentacja na Slideshare
Kontakt: rafal.kleger [at] kodujdlapolski.pl

 

4.  Konferencja Fearless Cities wreszcie w Polsce

Szukamy osoby do modernizacji/przebudowy strony drupal / wordpress. potrzebujemy ruszyć do przodu stronę www.fearlesscities.com, tak żeby z pamiątki zeszłorocznego eventu przerobić ją na centralny punkt informacyjny o sieciowym evencie odbywającym się w kilku miejscach na świecie. (czyli de facto wypracowanie formatu, szablonu, który potem będzie można dodać jako kolejną lokalizację/edycję).

PS: piszcie proszę od razu po angielsku, całą korespondencję będziemy od początku robić z naszymi partnerami w Barcelonie
PPS: jest kasa. mała, NGOosowa, ale jest 😉

Kontakt: tymon [at] mjn.waw.pl

5. Obserwatorium Wyborcze (ow.org.pl) szuka „informatyka” 🙂

Przekazujemy wiadomość od jednej z ciekawych organizacji:

Celem jest ukończenie budowy istniejących już systemów informatycznych do zbierania informacji o kampanii wyborczej, o funkcjonowaniu mediów i o przebiegu wyborów,

Obserwatorium Wyborcze zatrudni informatyka, najlepiej od zaraz, aż do wyborów samorządowych.

Warunki rynkowe (żaden wolontariat: normalna praca, może być umowa o pracę, B2B (własna działalność) czy inna forma, którą uzgodnimy).

Co będzie do roboty:
– Programowanie w Java i Python (na niezbyt wielką skalę: chodzi o wprowadzanie korekt do istniejących aplikacji, a nie o pisanie czegoś dużego od nowa).
– Administracja systemowa (stawianie dużych serwerów z dużą dozą redundancji), w szczególności Docker, bezpieczeństwo (m. in. obrona przed DDOSami)
– Testy na sporą skalę
– Pisanie zapytań w SQL
– Ewentualnie, opcjonalnie: skomplikowane protokoły kryptograficzne

To jest duży i urozmaicony zakres kompetencji. Osoby, które czują się dobrze tylko w części z tych rzeczy jak najbardziej zachęcam do zgłaszania się, chociaż marzeniem byłby ktoś znający się na wszystkim tym.

Wszelkie szczegóły wyjaśnię zainteresowanym: skubi [at] skubi.net

 

5. SEWIK.pl – od nowa.

Wyszukiwarka sewik.pl jest niekomercyjnym serwisem umożliwiającym przeszukiwanie danych dotyczących zdarzeń drogowych na terenie Polski.
Dane wyszukiwarki pochodzą z policyjnego Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji od 2007r, udostępnionego przez Komendę Główną Policji dla sieci Miasta dla Rowerów.

Twórca SEWIK, chce od nowa przebudować portal, aby dać więcej wartości i użyteczności dla użytkowników.
Wizytówka projektu na stronie KdP.

Kontakt: karol [at] mocniak.pl

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

8 grudnia 2018 | Blog, Projekty

Wyciąg z badań odnoszących się do czujnika SDS011 – Nova Fitness, który jest stosowany w zestawie Luftdaten.

Ogólnie rzecz biorąc, badania wykazały, że tanie optyczne czujniki PM mogą być skutecznymi narzędziami do monitorowania jakości powietrza atmosferycznego. Czujniki nisko-kosztowe demonstrują swój potencjał jako tani czujnik aerozolowy, który może być stosowane na obszarach, gdzie pozyskanie drogiego oprzyrządowania do monitorowania jakości powietrza może być zbyt kosztowne, gdzie istnieje pilna potrzeba monitorowania jakości powietrza ze względu […]

4 grudnia 2018 | Blog, Spotkania

Szkolenie online: U.rząd Przyszłości. Globalne trendy, lokalne inicjatywy.

Polecamy ciekawy webinar, który pokazuje ciekawe podejście do projektowania usług publicznych.  Tekst:  Webinar to 60 minutowe szkolenia w formie online, podczas którego  będziemy odkrywać różne oblicza U.rządu Przyszłości. W trakcie naszego spotkania omówię 6 globalnych aspektów kształtujących sferę publiczą tj. Imperatyw Technologiczny, VUCA Times, Rozłam Demograficzny, Zarządzanie Turbulencjami, Ekstremalna Urbanizacja oraz Nowe Modele Zarządzania. Tym […]

28 listopada 2018 | Blog, Warszawa

Szukamy mentorów/ek, zgłoś się teraz!

W ramach współpracy z Fundacją FRSI, szukamy mentorów/ek technicznych na jedno spotkanie w ramach Funduszu 3.0. Tutaj o Funduszu 3.0: http://sektor3-0.pl/fundusz/ Jaka będzie rola programistów/ek podczas spotkania? Chcielibyśmy, aby do każdego z 10 zespołów, na jedno spotkanie dołączył/a programista/ka i pomógł/a odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące produkcji nowego narzędzia, m. in. w jakiej technologii/języku powinno […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich