Koduj dla Polski

Code Week w naszych brygadach

14 października 2016 | Blog, Katowice, Poznań, Trójmiasto, Spotkania, Warszawa
 
 Od 15 do 23 października 2016 roku w całej Europie trwa Code Week (#CodeWeekPL). Nie mogło więc tam zabraknąć naszych spotkań w ramach Koduj dla Polski. Oto lista wydarzeń, które stają się częścią tygodniowych obchodów:

 

61 Hacknight Koduj dla Polski na Meetnight | Przestrzeń robocza – Poznań  – 15 października 

Koduj dla Polski – program Fundacji ePaństwo w partnerstwie z konferencją Meetnight, zapewnia wszystkim uczestnikom konferencji, których interesuje programowanie, przestrzeń roboczą. W osobnej sali (wspólnie z mentorami Koduj dla Polski i innych naszych partnerów) będzie można zobaczyć jak wygląda tworzenie społecznego projektu IT i udoskonalić swoje umiejętności. Przestrzeń robocza jest dostępna dla wszystkich.

https://www.facebook.com/events/1555942671381188/

 

NetWTOREK o hakatonach + 64-ty Warszawski Hacknight – 18 października

Na 64-tym Warszawskim Hacknight, Netwtorek wraca po wakacyjnej przerwie. Wraz z TechSoup Polska, dzielimy się wiedzą na temat wykorzystania narzędzi informatycznych i internetu do innowacyjnych inicjatyw społecznych w totalnie nieformalnej atmosferze. Tym razem porozmawiamy o hakatonach. Czego unikać, do czego dążyć. Zapraszamy doświadczonych, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą oraz tych, którzy chcą uczyć się na cudzych błędach. Po NetWtorku zostajemy na Hacknight.

https://www.facebook.com/events/1636796543285636/

 

17-ty Silesia Hacknight Koduj dla Polski – 18 października

Na ostatnim spotkaniu urodziły nam się trzy projekty/grupy robocze:
– Inflacjomierz prywatny. Każdy dobiera koszyk swoich produktów. Powodzenie zależy od dostępności historycznych cen produktów, zagregowanych w średniej klasie abstrakcji (tj. np. kiełbasa, nie musi być toruńska albo podwawelska, ale żeby nie była to kategoria żywność), – czasowy czy kilometrowy? Który bilet na ŚKUPie się bardziej opłaca, – prześcignij Warszawę – gra o metropolię. Mapka, na której klikając poszczególne miasta naszego regionu sumujemy określone statystki. Wzorzec mapowy może przydać się także do innych rzeczy.
Kontynuujemy tematy i zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się do nich dołączyć albo mają swoje pomysły i szukają ludzi do zarażania.
Zapraszamy serdecznie!

https://www.facebook.com/events/314887225550143/

 

21-e Spotkanie Koduj dla Polski – Trójmiasto – 19 października

Zapraszamy na spotkanie KdP-Trójmiasto w ramach CodeWeek! Jest okazja dla nowych osób by zobaczyć co robimy i jak działamy w ramach trójmiejskiej społeczności Civic Tech.
Będzie przegląd postępów w projektach, zapowiedziały się PAN Kreator, Frame for City, pewnie będą też Na 4 Łapy.
Już nie możemy się doczekać jak pokażemy wam na spotkaniu 19. października efekty Hakatonu Kulturalnego z Warszawy, dzięki któremu nasz projekt PANkreator zyskał nowe narzędzie do promocji – poznajcie PAN Kreator

https://www.facebook.com/events/565660726952690/

Gorzów Wlk. IT z Koduj dla Polski – 20 października

Wraz z Koduj Dla Polski – program Fundacji EPF (które jest głównym organizatorem) zapraszamy na piąte spotkanie z serii Gorzów IT. Na spotkaniu Wojtek Sańko z Koduj Dla Polski, opowie o Open Cities, czyli czym jest open data oraz dlaczego miasta powinny udostępniać dane publiczne.
Przewidujemy również „Szybkie warsztaty” – Co Gorzów IT może zrobić dla miasta i jego mieszkańców?

https://www.facebook.com/events/1069073603207231/

 

Print

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

12 maja 2020 | Blog

Festiwal Technologii Obywatelskich dla Demokracji – online

„Prawo do miasta. Co dalej?” Do dyskusji na temat demokracji i technologii, które kształtują naszą obecną i przyszłą rzeczywistość w miastach zaprosiliśmy osoby, dzięki którym dowiemy się jak COVID-19 wpływa na to co dzieje się w środowiskach lokalnych w Polsce. 📍Jaką odpowiedź na epidemię mają aktywiści i aktywistki, a jakie nowe doświadczenia zyskały władze?📍Jak rozumieją […]

9 kwietnia 2020 | Blog

Fajne otwarcie, ale nie tędy droga

Kilka dni temu Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło, że pracuje nad stworzeniem aplikacji ProteGo, która docelowo ma być instalowana przez każdego obywatela. Aplikacja wykorzystuje technologię Bluetooth do identyfikowania i zapisywania obecności urządzeń mobilnych (a przez to również ludzi), którzy znaleźli się w naszej najbliższej okolicy w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Aplikacja ma być przydatna, kiedy zniesione będą ogólnopolskie ograniczenia poruszania się, żeby typować osoby, które będą poddane indywidualnej kwarantannie. Ministerstwo Cyfryzacji powołuje się przy tym na przykład Singapuru, który stworzył podobną aplikację. ProteGo nie jest jeszcze ukończona, ale Ministerstwo już teraz upubliczniło jej dokumentację i kod źródłowy oraz zaprosiło ekspertów i innych obywateli do wyrażania swoich opinii na jej temat. Internauci nie zawiedli i pojawiło się wiele ważnych sugestii.

4 kwietnia 2020 | Blog

Rząd eksperymentuje z Open Source przy walce z epidemią

Jest propozycja nowej aplikacji na telefon, która docelowo ma być instalowana przez każdego obywatela. Pewnie już słyszeliście o obowiązku instalowania aplikacji Kwarantanna domowa przez osoby na kwarantannie, ale nowa aplikacja ProteGo ma już być instalowana przez każdego, a jej działanie jest zupełnie inne. Co robią aplikacje rządowe? Użytkownicy Kwarantanny domowej dostają o różnych porach dnia […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich