Koduj dla Polski

Code Week w naszych brygadach

 
 Od 15 do 23 października 2016 roku w całej Europie trwa Code Week (#CodeWeekPL). Nie mogło więc tam zabraknąć naszych spotkań w ramach Koduj dla Polski. Oto lista wydarzeń, które stają się częścią tygodniowych obchodów:

 

61 Hacknight Koduj dla Polski na Meetnight | Przestrzeń robocza – Poznań  – 15 października 

Koduj dla Polski – program Fundacji ePaństwo w partnerstwie z konferencją Meetnight, zapewnia wszystkim uczestnikom konferencji, których interesuje programowanie, przestrzeń roboczą. W osobnej sali (wspólnie z mentorami Koduj dla Polski i innych naszych partnerów) będzie można zobaczyć jak wygląda tworzenie społecznego projektu IT i udoskonalić swoje umiejętności. Przestrzeń robocza jest dostępna dla wszystkich.

https://www.facebook.com/events/1555942671381188/

 

NetWTOREK o hakatonach + 64-ty Warszawski Hacknight – 18 października

Na 64-tym Warszawskim Hacknight, Netwtorek wraca po wakacyjnej przerwie. Wraz z TechSoup Polska, dzielimy się wiedzą na temat wykorzystania narzędzi informatycznych i internetu do innowacyjnych inicjatyw społecznych w totalnie nieformalnej atmosferze. Tym razem porozmawiamy o hakatonach. Czego unikać, do czego dążyć. Zapraszamy doświadczonych, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą oraz tych, którzy chcą uczyć się na cudzych błędach. Po NetWtorku zostajemy na Hacknight.

https://www.facebook.com/events/1636796543285636/

 

17-ty Silesia Hacknight Koduj dla Polski – 18 października

Na ostatnim spotkaniu urodziły nam się trzy projekty/grupy robocze:
– Inflacjomierz prywatny. Każdy dobiera koszyk swoich produktów. Powodzenie zależy od dostępności historycznych cen produktów, zagregowanych w średniej klasie abstrakcji (tj. np. kiełbasa, nie musi być toruńska albo podwawelska, ale żeby nie była to kategoria żywność), – czasowy czy kilometrowy? Który bilet na ŚKUPie się bardziej opłaca, – prześcignij Warszawę – gra o metropolię. Mapka, na której klikając poszczególne miasta naszego regionu sumujemy określone statystki. Wzorzec mapowy może przydać się także do innych rzeczy.
Kontynuujemy tematy i zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się do nich dołączyć albo mają swoje pomysły i szukają ludzi do zarażania.
Zapraszamy serdecznie!

https://www.facebook.com/events/314887225550143/

 

21-e Spotkanie Koduj dla Polski – Trójmiasto – 19 października

Zapraszamy na spotkanie KdP-Trójmiasto w ramach CodeWeek! Jest okazja dla nowych osób by zobaczyć co robimy i jak działamy w ramach trójmiejskiej społeczności Civic Tech.
Będzie przegląd postępów w projektach, zapowiedziały się PAN Kreator, Frame for City, pewnie będą też Na 4 Łapy.
Już nie możemy się doczekać jak pokażemy wam na spotkaniu 19. października efekty Hakatonu Kulturalnego z Warszawy, dzięki któremu nasz projekt PANkreator zyskał nowe narzędzie do promocji – poznajcie PAN Kreator

https://www.facebook.com/events/565660726952690/

Gorzów Wlk. IT z Koduj dla Polski – 20 października

Wraz z Koduj Dla Polski – program Fundacji EPF (które jest głównym organizatorem) zapraszamy na piąte spotkanie z serii Gorzów IT. Na spotkaniu Wojtek Sańko z Koduj Dla Polski, opowie o Open Cities, czyli czym jest open data oraz dlaczego miasta powinny udostępniać dane publiczne.
Przewidujemy również “Szybkie warsztaty” – Co Gorzów IT może zrobić dla miasta i jego mieszkańców?

https://www.facebook.com/events/1069073603207231/

 

Print

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

Technologia i transport w inteligentnym mieście: szanse na dalszy rozwój czy wykluczenie?

Miałam ostatnio przyjemność wziąć udział w dyskusji dotyczącej inteligentnych miast (smart cities) na jednej z konferencji transportowych w Warszawie. Zostałam poproszona w ostatniej chwili, żeby zasiąść na scenie z sześcioma mężczyznami i zdywersyfikować panel. Zawahałam się, bo miałam tylko dwa dni na przygotowanie do dyskusji. Może powinnam poczuć się też nieco urażona, że zaprasza się […]

19 December 2018 | Blog, Projekty

Instrukcja instalacji oprogramowania i montażu zestawu Luftdaten

Instalacja oprogramowania Luftdaten na modemie Do komunikacji z modemem należy na swój komputer ściągnąć sterowniki, zainstalować je i wgrać oprogramowanie, dzięki któremu będziemy mogli sprawdzać pomiary naszego sensora.  Poniżej instrukcja krok po kroku, jak to zrobić. KROK 1/4. Ściągnij sterowniki. Poniżej podajemy linki do sterowników dla zakupionego modelu czujnika V2 lub V3. Wybierz link, odpowiadający […]

8 December 2018 | Blog, Projekty

Wyciąg z badań odnoszących się do czujnika SDS011 – Nova Fitness, który jest stosowany w zestawie Luftdaten.

Ogólnie rzecz biorąc, badania wykazały, że tanie optyczne czujniki PM mogą być skutecznymi narzędziami do monitorowania jakości powietrza atmosferycznego. Czujniki nisko-kosztowe demonstrują swój potencjał jako tani czujnik aerozolowy, który może być stosowane na obszarach, gdzie pozyskanie drogiego oprzyrządowania do monitorowania jakości powietrza może być zbyt kosztowne, gdzie istnieje pilna potrzeba monitorowania jakości powietrza ze względu […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich