Koduj dla Polski

Code Week w naszych brygadach

14 października 2016 | Blog, Katowice, Poznań, Trójmiasto, Spotkania, Warszawa
 
 Od 15 do 23 października 2016 roku w całej Europie trwa Code Week (#CodeWeekPL). Nie mogło więc tam zabraknąć naszych spotkań w ramach Koduj dla Polski. Oto lista wydarzeń, które stają się częścią tygodniowych obchodów:

 

61 Hacknight Koduj dla Polski na Meetnight | Przestrzeń robocza – Poznań  – 15 października 

Koduj dla Polski – program Fundacji ePaństwo w partnerstwie z konferencją Meetnight, zapewnia wszystkim uczestnikom konferencji, których interesuje programowanie, przestrzeń roboczą. W osobnej sali (wspólnie z mentorami Koduj dla Polski i innych naszych partnerów) będzie można zobaczyć jak wygląda tworzenie społecznego projektu IT i udoskonalić swoje umiejętności. Przestrzeń robocza jest dostępna dla wszystkich.

https://www.facebook.com/events/1555942671381188/

 

NetWTOREK o hakatonach + 64-ty Warszawski Hacknight – 18 października

Na 64-tym Warszawskim Hacknight, Netwtorek wraca po wakacyjnej przerwie. Wraz z TechSoup Polska, dzielimy się wiedzą na temat wykorzystania narzędzi informatycznych i internetu do innowacyjnych inicjatyw społecznych w totalnie nieformalnej atmosferze. Tym razem porozmawiamy o hakatonach. Czego unikać, do czego dążyć. Zapraszamy doświadczonych, którzy chcą się podzielić swoją wiedzą oraz tych, którzy chcą uczyć się na cudzych błędach. Po NetWtorku zostajemy na Hacknight.

https://www.facebook.com/events/1636796543285636/

 

17-ty Silesia Hacknight Koduj dla Polski – 18 października

Na ostatnim spotkaniu urodziły nam się trzy projekty/grupy robocze:
– Inflacjomierz prywatny. Każdy dobiera koszyk swoich produktów. Powodzenie zależy od dostępności historycznych cen produktów, zagregowanych w średniej klasie abstrakcji (tj. np. kiełbasa, nie musi być toruńska albo podwawelska, ale żeby nie była to kategoria żywność), – czasowy czy kilometrowy? Który bilet na ŚKUPie się bardziej opłaca, – prześcignij Warszawę – gra o metropolię. Mapka, na której klikając poszczególne miasta naszego regionu sumujemy określone statystki. Wzorzec mapowy może przydać się także do innych rzeczy.
Kontynuujemy tematy i zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się do nich dołączyć albo mają swoje pomysły i szukają ludzi do zarażania.
Zapraszamy serdecznie!

https://www.facebook.com/events/314887225550143/

 

21-e Spotkanie Koduj dla Polski – Trójmiasto – 19 października

Zapraszamy na spotkanie KdP-Trójmiasto w ramach CodeWeek! Jest okazja dla nowych osób by zobaczyć co robimy i jak działamy w ramach trójmiejskiej społeczności Civic Tech.
Będzie przegląd postępów w projektach, zapowiedziały się PAN Kreator, Frame for City, pewnie będą też Na 4 Łapy.
Już nie możemy się doczekać jak pokażemy wam na spotkaniu 19. października efekty Hakatonu Kulturalnego z Warszawy, dzięki któremu nasz projekt PANkreator zyskał nowe narzędzie do promocji – poznajcie PAN Kreator

https://www.facebook.com/events/565660726952690/

Gorzów Wlk. IT z Koduj dla Polski – 20 października

Wraz z Koduj Dla Polski – program Fundacji EPF (które jest głównym organizatorem) zapraszamy na piąte spotkanie z serii Gorzów IT. Na spotkaniu Wojtek Sańko z Koduj Dla Polski, opowie o Open Cities, czyli czym jest open data oraz dlaczego miasta powinny udostępniać dane publiczne.
Przewidujemy również „Szybkie warsztaty” – Co Gorzów IT może zrobić dla miasta i jego mieszkańców?

https://www.facebook.com/events/1069073603207231/

 

Print

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne.
Inne artykuły autora

Zobacz także

16 listopada 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu WarsawLO

Cześć,  jesteśmy grupą wolontariuszy rozwijającą portal WarsawLO. Nie słyszałaś/eś o nas? No właśnie! Dlatego poszukujemy wymiatacza social media, także wolontariusza 🙂 Na czym nam zależy:  ✓ żeby Ci się chciało 🙂 nie ścigamy, nie pilnujemy – zależy nam żebyś sam chciał/-a działać! ✓  i do tego działać kreatywnie 🙂  ✓  żebyś znał/-a język polski i […]

12 listopada 2020 | Blog

Hackathon dla Miast Polskiego Funduszu Rozwoju 20-22.11.2020

Pandemia wystawiła samorządy na próbę. Podejmij wyzwanie i pomóż miastom w walce ze skutkami COVID-19. Zapraszam na Hackathon dla Miast Polskiego Funduszu Rozwoju 20-22 listopada Aby lepiej przygotować samorządy na sytuacje kryzysowe, najlepsi programiści z całej Polski w ciągu 48 godzin opracują rozwiązania czterech najciekawszych wyzwań zgłoszonych przez średnie miasta (20-100 tysięcy mieszkańców). Znamy już […]

26 czerwca 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu IMPAKT

Od niedawna mamy nowy projekt w naszej bazie. Projekt Impakt! Jak sama pomysłodawczyni aplikacji – Eva, pisze na naszej stronie: 🤓 „Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. 💫 Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich