Hackathon Allegro Tech Days 15.06 – 16.06, Warszawa, PGE Narodowy

7 czerwca 2018 | Hakatony, Spotkania, Warszawa
 

Programiści będą pomagać rowerzystom! Ruszyły zapisy na Hackathon Allegro Tech Days w Warszawie

Gdzie w Twoim mieście porusza się najwięcej rowerzystów? W jakich godzinach najczęściej jeżdżą? Z jakiego typu roweru korzystają? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć na specjalnym portalu rowerowym, nad którym pracują programiści z całej Polski.  Już 15 czerwca na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się kolejna edycja 24-godzinnego maratonu programowania, organizowana przez Fundację Allegro All For Planet i Allegro Tech.

To już siódma odsłona największej rowerowej rywalizacji w Polsce, organizowanej przez fundację Allegro All for Planet. W tym roku po raz kolejny kręcimy kilometry po technologię – to ona napędza nas do działania! W dwóch zwycięskich miastach poprzedniej edycji kampanii, Warszawie i Lublinie, we współpracy z KODUJ DLA POLSKI, organizujemy… maraton programowania! Jego uczestnicy będą pracować nad nowymi funkcjonalnościami i ulepszeniami w serwisie rowerowapolska.pl. Razem możemy więcej!

Hackathon
Allegro Tech Days
15.06 – 16.06, Warszawa, PGE Narodowy

Przed wydarzeniem zarejestrowane do udziału w wydarzeniu osoby i grupy programistów otrzymają:
– wycinek danych rowerowych (bez danych wrażliwych)
– listę tematów do wyboru lub inspiracji

Do dyspozycji programistów będą dane z miliona aktywności rowerowych Polaków, czyli ponad 30 gigabajtów informacji. Udostępnimy je w zanonimizowanej formie na otwartej licencji wszystkim zainteresowanym. Oprócz udostępnienia danych oferujemy pomoc mentorów – inżynierów Allegro – którzy na każdym etapie prac będą wspierać poszczególne zespoły swoją wiedzą i doświadczeniem m.in. z zakresu programowania, projektowania czy testowania proponowanych rozwiązań. Na wydarzeniu gwarantujemy świetną atmosferę, pyszny catering i moc atrakcji związanych z eventem Allegro Tech Days, który w sobotę 16 czerwca w ramach kampanii Kręć kilometry po technologię odbywa się w tym samym miejscu na Stadionie https://kreckilometry.pl/tech-days

Może szukamy właśnie Ciebie?
Szukamy piętnastu 4-osobowych grup programistów gotowych w kreatywny sposób podejść do danych o aktywnościach rowerowych Polaków.
Wystarczy wypełnić formularz na stronie https://panel.kreckilometry.pl/hackathon/rejestracja
Do udziału zapraszamy gotowe (max. 4-osobowe) zespoły oraz pojedyncze osoby, które na miejscu uformują drużyny lub dołączą do istniejących.
Limit miejsc: 60

Zapisy potrwają do 14 czerwca lub do wyczerpania miejsc: http://kreckilometry.pl/hackathon Uczestnicy mogą pracować nad dowolnym projektem w formule Open lub wybrać jedno z zadań przygotowanych przez inżynierów. Przed hackathonem otrzymają dane oraz pulę wyzwań.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 15 czerwca o godzinie 18.00 od prezentacji już istniejących zespołów roboczych oraz formowania się nowych. Po 24 godzinach wszystkie zespoły zaprezentują efekty swoich prac przed jury składającym się z reprezentantów środowiska rowerowego, Koduj dla Polski oraz z przedstawicieli Allegro. Każdy członek zwycięskiej drużyny otrzyma kartę podarunkową o wartości 1000 zł do wykorzystania na platformie allegro.pl.

Regulamin hackathonu dostępny jest tutaj.

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

7 czerwca 2018 | Hakatony, Spotkania, Warszawa

Hackathon Allegro Tech Days 15.06 – 16.06, Warszawa, PGE Narodowy

Programiści będą pomagać rowerzystom! Ruszyły zapisy na Hackathon Allegro Tech Days w Warszawie Gdzie w Twoim mieście porusza się najwięcej rowerzystów? W jakich godzinach najczęściej jeżdżą? Z jakiego typu roweru korzystają? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć na specjalnym portalu rowerowym, nad którym pracują programiści z całej Polski.  Już 15 czerwca na […]

16 kwietnia 2018 | Blog, Projekty

Aktualności KdP, ciekawe wydarzenie, nowe projekty i propozycje dołączenia do zespołów (kwiecień 2018)

Bez owijania w bawełnę, kilka słów o nowościach, projektach szukających nowych ludzi do zespołu i wydarzeniach, które mogą was zainteresować.   1. Jutro (17.04) specjalny Hacknight Warszawa: Aktywizm i technologia – łączenie światów Prezentacja wyników projektu civic tech TRANSPARENCEE. Czyli społeczności organizacji, ludzi z IT i mediów, która ma na celu wykorzystanie technologii do zwiększenia […]

13 lutego 2018 | Blog, Hakatony, Warszawa

Global Legal Hackathon. Czym jest #LegalTech?

To połączenie technologii i oprogramowania w celu świadczenia usług związanych z szerokopojętym prawem. Na świecie każdego miesiące pojawia się kilka Startup-ów, które próbują dostarczyć nowe produkty dla osób mających styczność z prawem. Technologia prawnicza tradycyjnie odnosiła się do typowych zadań jak zarządzaniu praktyką, przechowywanie dokumentów, fakturowanie, rachunkowość. Od 2011 LegalTech się szybko zmienia, głównie dzięki […]

Partners

Show all partners