Koduj dla Polski

Hackathon Allegro Tech Days 15.06 – 16.06, Warszawa, PGE Narodowy

7 czerwca 2018 | Hakatony, Spotkania, Warszawa
 

Programiści będą pomagać rowerzystom! Ruszyły zapisy na Hackathon Allegro Tech Days w Warszawie

Gdzie w Twoim mieście porusza się najwięcej rowerzystów? W jakich godzinach najczęściej jeżdżą? Z jakiego typu roweru korzystają? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć na specjalnym portalu rowerowym, nad którym pracują programiści z całej Polski.  Już 15 czerwca na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się kolejna edycja 24-godzinnego maratonu programowania, organizowana przez Fundację Allegro All For Planet i Allegro Tech.

To już siódma odsłona największej rowerowej rywalizacji w Polsce, organizowanej przez fundację Allegro All for Planet. W tym roku po raz kolejny kręcimy kilometry po technologię – to ona napędza nas do działania! W dwóch zwycięskich miastach poprzedniej edycji kampanii, Warszawie i Lublinie, we współpracy z KODUJ DLA POLSKI, organizujemy… maraton programowania! Jego uczestnicy będą pracować nad nowymi funkcjonalnościami i ulepszeniami w serwisie rowerowapolska.pl. Razem możemy więcej!

Hackathon
Allegro Tech Days
15.06 – 16.06, Warszawa, PGE Narodowy

Przed wydarzeniem zarejestrowane do udziału w wydarzeniu osoby i grupy programistów otrzymają:
– wycinek danych rowerowych (bez danych wrażliwych)
– listę tematów do wyboru lub inspiracji

Do dyspozycji programistów będą dane z miliona aktywności rowerowych Polaków, czyli ponad 30 gigabajtów informacji. Udostępnimy je w zanonimizowanej formie na otwartej licencji wszystkim zainteresowanym. Oprócz udostępnienia danych oferujemy pomoc mentorów – inżynierów Allegro – którzy na każdym etapie prac będą wspierać poszczególne zespoły swoją wiedzą i doświadczeniem m.in. z zakresu programowania, projektowania czy testowania proponowanych rozwiązań. Na wydarzeniu gwarantujemy świetną atmosferę, pyszny catering i moc atrakcji związanych z eventem Allegro Tech Days, który w sobotę 16 czerwca w ramach kampanii Kręć kilometry po technologię odbywa się w tym samym miejscu na Stadionie https://kreckilometry.pl/tech-days

Może szukamy właśnie Ciebie?
Szukamy piętnastu 4-osobowych grup programistów gotowych w kreatywny sposób podejść do danych o aktywnościach rowerowych Polaków.
Wystarczy wypełnić formularz na stronie https://panel.kreckilometry.pl/hackathon/rejestracja
Do udziału zapraszamy gotowe (max. 4-osobowe) zespoły oraz pojedyncze osoby, które na miejscu uformują drużyny lub dołączą do istniejących.
Limit miejsc: 60

Zapisy potrwają do 14 czerwca lub do wyczerpania miejsc: http://kreckilometry.pl/hackathon Uczestnicy mogą pracować nad dowolnym projektem w formule Open lub wybrać jedno z zadań przygotowanych przez inżynierów. Przed hackathonem otrzymają dane oraz pulę wyzwań.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 15 czerwca o godzinie 18.00 od prezentacji już istniejących zespołów roboczych oraz formowania się nowych. Po 24 godzinach wszystkie zespoły zaprezentują efekty swoich prac przed jury składającym się z reprezentantów środowiska rowerowego, Koduj dla Polski oraz z przedstawicieli Allegro. Każdy członek zwycięskiej drużyny otrzyma kartę podarunkową o wartości 1000 zł do wykorzystania na platformie allegro.pl.

Regulamin hackathonu dostępny jest tutaj.

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

28 sierpnia 2018 | Spotkania, Warszawa

SaturdayHack Warszawa #140 – aktualności z projektów i debata

1.09 wracamy po przerwie wakacyjnej podczas „SaturdayHack Warszawa #140 – aktualności z projektów i debata”. Plan wydarzenia jest następujący: 12.00 – 12.15 Gdzie Google nie może, tam rejestr.io pośle. Daniel Macyszyn, Fundacja ePaństwo Czy wiesz, że wyszukiwarki internetowe nie docierają do 96% zasobów w internecie? Nowy portal rejestr.io uchyla drzwi do mniej dostępnych zakątków internetu, […]

11 lipca 2018 | Spotkania, Warszawa

Warszawa – Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu

Zapraszamy w tym tygodniu na kilka wydarzeń związanych technologią i działaniami na rzecz pożytku publicznego. Szczególnie dla osób mało związanych z technologią. W Gdańsku (11.07) razem z gdańską społecznością Civic Hub, pokażemy Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu, tworzone w ramach projektu Luftdaten przez OK Lab Stuttgart. Urządzenie kosztuje około 120zł i nie trzeba nic […]

6 lipca 2018 | Trójmiasto, Warszawa

Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu

Podobno smog znowu atakuje. Chcesz zbudować swój własny, tani czujnik zanieczyszczenia powietrza? W przyszłym tygodniu dzięki Miasto Jest Nasze, będziemy gościć w Gdańsku i Warszawie ciekawego gościa z Code for Germany. Lukas działający w OK Lab Stuttgart, opowie o projekcie Luftdaten. Czyli czujniku zanieczyszczenia powietrza, który małym kosztem możesz sam zbudować. Nie wiemy jeszcze w […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich