Koduj dla Polski

Hackathon Allegro Tech Days 15.06 – 16.06, Warszawa, PGE Narodowy

7 czerwca 2018 | Hakatony, Spotkania, Warszawa
 

Programiści będą pomagać rowerzystom! Ruszyły zapisy na Hackathon Allegro Tech Days w Warszawie

Gdzie w Twoim mieście porusza się najwięcej rowerzystów? W jakich godzinach najczęściej jeżdżą? Z jakiego typu roweru korzystają? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć na specjalnym portalu rowerowym, nad którym pracują programiści z całej Polski.  Już 15 czerwca na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie odbędzie się kolejna edycja 24-godzinnego maratonu programowania, organizowana przez Fundację Allegro All For Planet i Allegro Tech.

To już siódma odsłona największej rowerowej rywalizacji w Polsce, organizowanej przez fundację Allegro All for Planet. W tym roku po raz kolejny kręcimy kilometry po technologię – to ona napędza nas do działania! W dwóch zwycięskich miastach poprzedniej edycji kampanii, Warszawie i Lublinie, we współpracy z KODUJ DLA POLSKI, organizujemy… maraton programowania! Jego uczestnicy będą pracować nad nowymi funkcjonalnościami i ulepszeniami w serwisie rowerowapolska.pl. Razem możemy więcej!

Hackathon
Allegro Tech Days
15.06 – 16.06, Warszawa, PGE Narodowy

Przed wydarzeniem zarejestrowane do udziału w wydarzeniu osoby i grupy programistów otrzymają:
– wycinek danych rowerowych (bez danych wrażliwych)
– listę tematów do wyboru lub inspiracji

Do dyspozycji programistów będą dane z miliona aktywności rowerowych Polaków, czyli ponad 30 gigabajtów informacji. Udostępnimy je w zanonimizowanej formie na otwartej licencji wszystkim zainteresowanym. Oprócz udostępnienia danych oferujemy pomoc mentorów – inżynierów Allegro – którzy na każdym etapie prac będą wspierać poszczególne zespoły swoją wiedzą i doświadczeniem m.in. z zakresu programowania, projektowania czy testowania proponowanych rozwiązań. Na wydarzeniu gwarantujemy świetną atmosferę, pyszny catering i moc atrakcji związanych z eventem Allegro Tech Days, który w sobotę 16 czerwca w ramach kampanii Kręć kilometry po technologię odbywa się w tym samym miejscu na Stadionie https://kreckilometry.pl/tech-days

Może szukamy właśnie Ciebie?
Szukamy piętnastu 4-osobowych grup programistów gotowych w kreatywny sposób podejść do danych o aktywnościach rowerowych Polaków.
Wystarczy wypełnić formularz na stronie https://panel.kreckilometry.pl/hackathon/rejestracja
Do udziału zapraszamy gotowe (max. 4-osobowe) zespoły oraz pojedyncze osoby, które na miejscu uformują drużyny lub dołączą do istniejących.
Limit miejsc: 60

Zapisy potrwają do 14 czerwca lub do wyczerpania miejsc: http://kreckilometry.pl/hackathon Uczestnicy mogą pracować nad dowolnym projektem w formule Open lub wybrać jedno z zadań przygotowanych przez inżynierów. Przed hackathonem otrzymają dane oraz pulę wyzwań.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 15 czerwca o godzinie 18.00 od prezentacji już istniejących zespołów roboczych oraz formowania się nowych. Po 24 godzinach wszystkie zespoły zaprezentują efekty swoich prac przed jury składającym się z reprezentantów środowiska rowerowego, Koduj dla Polski oraz z przedstawicieli Allegro. Każdy członek zwycięskiej drużyny otrzyma kartę podarunkową o wartości 1000 zł do wykorzystania na platformie allegro.pl.

Regulamin hackathonu dostępny jest tutaj.

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

19 grudnia 2018 | Blog, Projekty

Instrukcja instalacji oprogramowania i montażu zestawu Luftdaten

Instalacja oprogramowania Luftdaten na modemie Do komunikacji z modemem należy na swój komputer ściągnąć sterowniki, zainstalować je i wgrać oprogramowanie, dzięki któremu będziemy mogli sprawdzać pomiary naszego sensora.  Poniżej instrukcja krok po kroku, jak to zrobić. KROK 1/4. Ściągnij sterowniki. Poniżej podajemy linki do sterowników dla zakupionego modelu czujnika V2 lub V3. Wybierz link, odpowiadający […]

8 grudnia 2018 | Blog, Projekty

Wyciąg z badań odnoszących się do czujnika SDS011 – Nova Fitness, który jest stosowany w zestawie Luftdaten.

Ogólnie rzecz biorąc, badania wykazały, że tanie optyczne czujniki PM mogą być skutecznymi narzędziami do monitorowania jakości powietrza atmosferycznego. Czujniki nisko-kosztowe demonstrują swój potencjał jako tani czujnik aerozolowy, który może być stosowane na obszarach, gdzie pozyskanie drogiego oprzyrządowania do monitorowania jakości powietrza może być zbyt kosztowne, gdzie istnieje pilna potrzeba monitorowania jakości powietrza ze względu […]

4 grudnia 2018 | Blog, Spotkania

Szkolenie online: U.rząd Przyszłości. Globalne trendy, lokalne inicjatywy.

Polecamy ciekawy webinar, który pokazuje ciekawe podejście do projektowania usług publicznych.  Tekst:  Webinar to 60 minutowe szkolenia w formie online, podczas którego  będziemy odkrywać różne oblicza U.rządu Przyszłości. W trakcie naszego spotkania omówię 6 globalnych aspektów kształtujących sferę publiczą tj. Imperatyw Technologiczny, VUCA Times, Rozłam Demograficzny, Zarządzanie Turbulencjami, Ekstremalna Urbanizacja oraz Nowe Modele Zarządzania. Tym […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich