Koduj dla Polski

Hackathon dla Miast Polskiego Funduszu Rozwoju 20-22.11.2020

12 listopada 2020 | Blog
 

Pandemia wystawiła samorządy na próbę. Podejmij wyzwanie i pomóż miastom w walce ze skutkami COVID-19.

Zapraszam na Hackathon dla Miast Polskiego Funduszu Rozwoju
20-22 listopada

Aby lepiej przygotować samorządy na sytuacje kryzysowe, najlepsi programiści z całej Polski w ciągu 48 godzin opracują rozwiązania czterech najciekawszych wyzwań zgłoszonych przez średnie miasta (20-100 tysięcy mieszkańców).

Znamy już wyzwania zgłoszone przez miasta:

Specjalna komisja złożona z przedstawicieli PFR, GovTech Polska oraz Związku Miast Polskich wyłoniła cztery najciekawsze wyzwania:

ZARZĄDZANIE MIASTEM
Chełm: Bezpieczna segregacja odpadów – uszczelnienie systemu gospodarki śmieciowej w celu zmniejszenia ryzyka związanego z odbiorem odpadów medycznych.

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ
Stargard: Generator lokalnego biznesu – platforma umożliwiająca świadczenie usług i sprzedaż produktów online przez lokalnych mikroprzedsiębiorców.

TRANSPORT
Świdnik: Mobilność szyta na miarę – analiza ruchu miejskiego w celu pozyskania danych do rozwoju infrastruktury publicznej.

EKOLOGIA
Zduńska Wola: Energetyczna transformacja miasta – narzędzie pomagające w wyborze najbardziej opłacalnego źródła ciepła przez gospodarstwa domowe.

Tu znajdziesz więcej informacji: https://mediapfr.prowly.com/115803-znamy-wyzwania-polskich-miast-srednich-w-zwiazku-z-pandemia-covid-19

Zwycięskie zespoły otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 120 000 złotych sponsorowane przez GovTech Polska oraz możliwość przetestowania pomysłów w samorządach przy wsparciu merytorycznym Polskiego Funduszu Rozwoju.

Przydatne linki:
https://pfrdlamiast.pl/hackathon 5
Discord dla osób szukających zespołu https://discord.gg/NE3KBWu 2
https://www.facebook.com/events/645203153026538/ 1

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne.
Inne artykuły autora

Zobacz także

16 listopada 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu WarsawLO

Cześć,  jesteśmy grupą wolontariuszy rozwijającą portal WarsawLO. Nie słyszałaś/eś o nas? No właśnie! Dlatego poszukujemy wymiatacza social media, także wolontariusza 🙂 Na czym nam zależy:  ✓ żeby Ci się chciało 🙂 nie ścigamy, nie pilnujemy – zależy nam żebyś sam chciał/-a działać! ✓  i do tego działać kreatywnie 🙂  ✓  żebyś znał/-a język polski i […]

12 listopada 2020 | Blog

Hackathon dla Miast Polskiego Funduszu Rozwoju 20-22.11.2020

Pandemia wystawiła samorządy na próbę. Podejmij wyzwanie i pomóż miastom w walce ze skutkami COVID-19. Zapraszam na Hackathon dla Miast Polskiego Funduszu Rozwoju 20-22 listopada Aby lepiej przygotować samorządy na sytuacje kryzysowe, najlepsi programiści z całej Polski w ciągu 48 godzin opracują rozwiązania czterech najciekawszych wyzwań zgłoszonych przez średnie miasta (20-100 tysięcy mieszkańców). Znamy już […]

26 czerwca 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu IMPAKT

Od niedawna mamy nowy projekt w naszej bazie. Projekt Impakt! Jak sama pomysłodawczyni aplikacji – Eva, pisze na naszej stronie: 🤓 „Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. 💫 Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich