Koduj dla Polski

Hakaton Kulturalny, Warszawa, 8-9 października 2016 r. Teatr Dramatyczny

28 września 2016 | Blog, Hakatony, Spotkania, Warszawa
 

Hakaton Kulturalny
Warszawa, 8-9 października 2016 r.
w godz. 10:00 – 20:00
Teatr Dramatyczny, Sala Zatorskiego

 

Hakaton (z ang. hackathon), inaczej sprint programistyczny, to najczęściej dwudniowe spotkanie w jak najbardziej realnej przestrzeni, podczas którego osoby zgromadzone na miejscu pracując intensywnie nad swoimi projektami mogą wymieniać się doświadczeniami i uwagami z innymi. Na koniec spotkania organizuje się prezentację wyników pracy. W założeniach hakaton mobilizuje i inspiruje do pracy. (za: Konkurs “Dane po warszawsku”).

 

Na Hakaton Kulturalny do Teatru Dramatycznego zapraszamy osoby działające w kulturze, które mają pomysł na aplikację lub stronę internetową, rozwiązującą konkretny problem instytucji, organizacji czy odbiorców oraz tych, którzy mają ochotę pomóc w jej tworzeniu, projektowaniu lub programowaniu. Zapraszamy też wszystkich, którzy jako widzowie chcieliby przyjrzeć się procesowi powstawania projektu oraz jego efektom.

 

Działania podczas hakatonu adresujemy do ludzi kultury, aktywistów, grup nieformalnych, przedstawicieli i przedstawicielek organizacji pozarządowych i instytucji kultury, praktyków i praktyczek z IT, projektantów i projektantek, a także wszystkich, którym bliska jest idea kultury dostępnej.

 

Co będziemy robić?

W jednym miejscu zgromadzimy osoby o bardzo różnych kompetencjach i doświadczeniu, bo wtedy właśnie powstają najlepsze pomysły. Zaczniemy od stworzenia interdyscyplinarnych zespołów projektowych na weekend, a może na dłużej, a skończymy prezentacjami efektów ciężkiej, weekendowej pracy.

Kodujemy kulturalnie. Jesteśmy różni, znamy się na innych tematach – chcemy wykorzystać ten czas, aby uczyć się od siebie.

 

Czy każdy może wziąć udział?

Tak. Hakaton kulturalny to inicjatywa dla tych, którzy mają przemyślany pomysł na aplikację mobilną z obszaru kultury, którego jeszcze nie udało się zrealizować, jak i tych, którzy mają  wiedzę, doświadczenie jak taki pomysł zaprojektować i zakodować i chcieliby wziąć udział w jego współtworzeniu.

 

“Kulturalnych” i “technicznych” zapraszamy do zgłaszania się na hakaton na www.hakatonkulturalny.pl. Rejestracja trwa do 2 października.

Więcej informacji: www.hakatonkulturalny.pl, kontakt@hakatonkulturalny.pl

Organizatorzy:

Organizatorami Hakatonu Kulturalnego są: Fundacja Culture Shock, Fundacja ePaństwo – Koduj dla Polski oraz TechSoup Polska.

Hakaton kulturalny jest częścią Festiwalu Zgromadzenia. Sztuka Wspólnoty, który organizuje Teatr Nowy.

Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

Nowy_Teatr_logo fundacja_culture_shock_ TechSoup Polska m.st.Warszawa Print

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne.
Inne artykuły autora

Zobacz także

22 lipca 2020 | oferty pracy, kobiety w IT, Blog

Rekrutujemy! Specjalista/ka ds. rozwoju społeczności

Poszukujemy osoby, która wraz z koordynatorem programu Koduj dla Polski wesprze rozwój społeczności i projektów civic tech w Polsce. Koduj dla Polski jest programem prowadzonym przez Fundację ePaństwo, w którym poszukujemy technologicznych rozwiązań obywatelskich (civic tech) dla społecznych problemów. Wspólnie z organizacjami społecznymi, aktywistami i ludźmi ze świata IT eksperymentujemy, prowadzimy badania i tworzymy oraz […]

26 czerwca 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu IMPAKT

Od niedawna mamy nowy projekt w naszej bazie. Projekt Impakt! Jak sama pomysłodawczyni aplikacji – Eva, pisze na naszej stronie: 🤓 „Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. 💫 Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg […]

16 czerwca 2020 | Blog

Bądźmy solidarni – petycja w sprawie wydarzeń w Stanach Zjednoczonych

Podobnie jak inni aktywiści i aktywistki związani z Code for All chcemy wyrazić swoje głębokie oburzenie i zasmucenie niedawnymi morderstwami popełnionymi na George’u Floydzie, Breonna Taylorze, Ahmaudzie Arbery’ym, Collinsie Khosa, Petrusie Migglesie i niezliczonych innych osobach, które zostały zabite w wyniku brutalności policji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Przekonanie o wyższości jednej rasy […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich