Państwowa Komisja Wyborcza konsultuje u nas nowe karty do głosowania

29 maja 2017 | Blog, Warszawa
 

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne Państwowej Komisji Wyborczej dotyczące nowych kart do głosowania.

Przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze prowadzą konsultacje społeczne, dotyczące kształtu kart do głosowania w tych wyborach.

Podczas spotkania przedstawiciele/ ki PKW zaprezentują proponowaną kartę w postaci broszury oraz kartę „płachtę” – postulowaną przez część środowisk. Spodziewamy się opinii na temat samego kształtu karty, treści instrukcji do głosowania oraz instrukcji obrazkowej.

Więcej szczegółów

Czas trwania konsultacji: g. 18.30 – 20.00

Miejsce: TechSoup ul. Bracka 25, V piętro

Wydarzenie na fb

Sędziowie – członkowie PKW oraz przedstawiciele Krajowego Biura Wyborczego spotykają się z przedstawicielami różnych środowisk, by rozmawiać o tym, jak powinna wyglądać karta wyborcza, by nie nastręczała żadnego kłopotu obywatelom. To wszak wyborcy będą posługiwać się kartą, korzystając w ten sposób ze swojego fundamentalnego prawa, jakim jest oddanie głosu w demokratycznych wyborach.

W trwających od listopada ubiegłego roku konsultacjach wzięły już udział różne grupy wyborców – osoby niepełnosprawne, uczniowie szkół średnich, dla których przyszłoroczne wybory będą pierwszym w życiu głosowaniem, seniorzy, językoznawcy i psychologowie, socjologowie i samorządowcy. PKW zwrócił się także o opinię do organizacji zajmujących się samorządem i sprawami obywatelskimi oraz do think-tanków.

Opinie zbierane są nie tylko podczas spotkań ale także poprzez kanały PKW na portalach społecznościowych:

Facebook

Twitter

jak również na stronie PKW

Następne spotkanie z PKW będzie dotyczyło zagadnień i wyzwań informatycznych z jakimi mierzy się ta instytucja. Będziemy was informować.

Zapraszamy i do do zobaczenia.

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

31 maja 2017 | Blog

Code for Europe. Kim jesteśmy i co robimy?

Koduj dla Europy jest inicjatywą społeczności civic tech z kilku krajów europejskich. Podobnie jak w ruchu Code for All łączymy siły ludzi IT, aby poprzez skalowalne, technologiczne i otwarte (open source) rozwiązania, wpływać na lokalne wyzwania obywatelskie. Używamy technologii i otwartych danych, aby aby nasze miasta stały się bardziej wydajne i zrównoważone. Jednocześnie pamiętamy o […]

29 maja 2017 | Blog, Warszawa

Państwowa Komisja Wyborcza konsultuje u nas nowe karty do głosowania

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne Państwowej Komisji Wyborczej dotyczące nowych kart do głosowania. Przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze prowadzą konsultacje społeczne, dotyczące kształtu kart do głosowania w tych wyborach. Podczas spotkania przedstawiciele/ ki PKW zaprezentują proponowaną kartę w postaci broszury oraz kartę „płachtę” – postulowaną przez część środowisk. Spodziewamy się […]

3 kwietnia 2017 | Projekty

ekomapa.info – pomagamy w niemarnowaniu

Ekomapa.info wspiera mieszkańców i konsumentów w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji o odpadach i niepotrzebnych rzeczach.   Jest to platforma, na której spotykają się informacje od instytucji publicznych, biznesu i organizacji pozarządowych dzięki czemu użytkownik ma dostęp do bogatej bazy rozwiązań.   Mapa wykorzystuje mechanizmy crowdmappingu i uczenia maszynowego gwarantując łatwy dostęp do aktualnych informacji. Rozwiązanie w wpisuje […]

Partnerzy

Pokaż wszystkich