Państwowa Komisja Wyborcza konsultuje u nas nowe karty do głosowania

29 maja 2017 | Blog, Warszawa
 

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne Państwowej Komisji Wyborczej dotyczące nowych kart do głosowania.

Przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze prowadzą konsultacje społeczne, dotyczące kształtu kart do głosowania w tych wyborach.

Podczas spotkania przedstawiciele/ ki PKW zaprezentują proponowaną kartę w postaci broszury oraz kartę „płachtę” – postulowaną przez część środowisk. Spodziewamy się opinii na temat samego kształtu karty, treści instrukcji do głosowania oraz instrukcji obrazkowej.

Więcej szczegółów

Czas trwania konsultacji: g. 18.30 – 20.00

Miejsce: TechSoup ul. Bracka 25, V piętro

Wydarzenie na fb

Sędziowie – członkowie PKW oraz przedstawiciele Krajowego Biura Wyborczego spotykają się z przedstawicielami różnych środowisk, by rozmawiać o tym, jak powinna wyglądać karta wyborcza, by nie nastręczała żadnego kłopotu obywatelom. To wszak wyborcy będą posługiwać się kartą, korzystając w ten sposób ze swojego fundamentalnego prawa, jakim jest oddanie głosu w demokratycznych wyborach.

W trwających od listopada ubiegłego roku konsultacjach wzięły już udział różne grupy wyborców – osoby niepełnosprawne, uczniowie szkół średnich, dla których przyszłoroczne wybory będą pierwszym w życiu głosowaniem, seniorzy, językoznawcy i psychologowie, socjologowie i samorządowcy. PKW zwrócił się także o opinię do organizacji zajmujących się samorządem i sprawami obywatelskimi oraz do think-tanków.

Opinie zbierane są nie tylko podczas spotkań ale także poprzez kanały PKW na portalach społecznościowych:

Facebook

Twitter

jak również na stronie PKW

Następne spotkanie z PKW będzie dotyczyło zagadnień i wyzwań informatycznych z jakimi mierzy się ta instytucja. Będziemy was informować.

Zapraszamy i do do zobaczenia.

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

16 kwietnia 2018 | Blog, Projekty

Aktualności KdP, ciekawe wydarzenie, nowe projekty i propozycje dołączenia do zespołów (kwiecień 2018)

Bez owijania w bawełnę, kilka słów o nowościach, projektach szukających nowych ludzi do zespołu i wydarzeniach, które mogą was zainteresować.   1. Jutro (17.04) specjalny Hacknight Warszawa: Aktywizm i technologia – łączenie światów Prezentacja wyników projektu civic tech TRANSPARENCEE. Czyli społeczności organizacji, ludzi z IT i mediów, która ma na celu wykorzystanie technologii do zwiększenia […]

13 lutego 2018 | Blog, Hakatony, Warszawa

Global Legal Hackathon. Czym jest #LegalTech?

To połączenie technologii i oprogramowania w celu świadczenia usług związanych z szerokopojętym prawem. Na świecie każdego miesiące pojawia się kilka Startup-ów, które próbują dostarczyć nowe produkty dla osób mających styczność z prawem. Technologia prawnicza tradycyjnie odnosiła się do typowych zadań jak zarządzaniu praktyką, przechowywanie dokumentów, fakturowanie, rachunkowość. Od 2011 LegalTech się szybko zmienia, głównie dzięki […]

13 lutego 2018 | Blog, Hakatony

Startuje Global Legal Hackathon Polska 2018

Można już zgłaszać chęć udziału w maratonie programowania, którego celem jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i biznesowych pomocnych dla branży prawniczej i dla osób szukających pomocy prawnej. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 lutego w Warszawie. Do udziału zapraszamy prawników, aktywistów społecznych, programistów, specjalistów business development, grafików, menedżerów projektu, analityków biznesowych oraz innych specjalistów. Będą […]

Partnerzy

Pokaż wszystkich