Państwowa Komisja Wyborcza konsultuje u nas nowe karty do głosowania

29 maja 2017 | Blog, Warszawa
 

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne Państwowej Komisji Wyborczej dotyczące nowych kart do głosowania.

Przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze prowadzą konsultacje społeczne, dotyczące kształtu kart do głosowania w tych wyborach.

Podczas spotkania przedstawiciele/ ki PKW zaprezentują proponowaną kartę w postaci broszury oraz kartę „płachtę” – postulowaną przez część środowisk. Spodziewamy się opinii na temat samego kształtu karty, treści instrukcji do głosowania oraz instrukcji obrazkowej.

Więcej szczegółów

Czas trwania konsultacji: g. 18.30 – 20.00

Miejsce: TechSoup ul. Bracka 25, V piętro

Wydarzenie na fb

Sędziowie – członkowie PKW oraz przedstawiciele Krajowego Biura Wyborczego spotykają się z przedstawicielami różnych środowisk, by rozmawiać o tym, jak powinna wyglądać karta wyborcza, by nie nastręczała żadnego kłopotu obywatelom. To wszak wyborcy będą posługiwać się kartą, korzystając w ten sposób ze swojego fundamentalnego prawa, jakim jest oddanie głosu w demokratycznych wyborach.

W trwających od listopada ubiegłego roku konsultacjach wzięły już udział różne grupy wyborców – osoby niepełnosprawne, uczniowie szkół średnich, dla których przyszłoroczne wybory będą pierwszym w życiu głosowaniem, seniorzy, językoznawcy i psychologowie, socjologowie i samorządowcy. PKW zwrócił się także o opinię do organizacji zajmujących się samorządem i sprawami obywatelskimi oraz do think-tanków.

Opinie zbierane są nie tylko podczas spotkań ale także poprzez kanały PKW na portalach społecznościowych:

Facebook

Twitter

jak również na stronie PKW

Następne spotkanie z PKW będzie dotyczyło zagadnień i wyzwań informatycznych z jakimi mierzy się ta instytucja. Będziemy was informować.

Zapraszamy i do do zobaczenia.

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

23 listopada 2017 | Blog, Warszawa

4 instytucje kultury w konkursie na najlepszą cyfrową innowację!

Aplikacja do muzealnego selfie, gra mobilna i paragrafowa, interaktywne narzędzie webowe – to projekty biorące udział w konkursie na najlepszą cyfrową innowację dla kultury! Projekty zostały stworzone przez Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Warszawy, Muzeum Historii Polski i Ośrodek KARTA. Nagrodą w konkursie jest pełne finansowanie wdrożenia projektu. Głosowanie Internautów trwa do 26 listopada. Organizatorem […]

25 sierpnia 2017 | Blog, Hakatony

HackSilesia #3 – For Better Communities

Już tylko kilka ostatnich miejsc zostało dla chętnych, którzy i które zechcą wziąć udział w niezwykłym hackatonie organizowanym przez Hackerspace Silesia oraz Woman in Technology 8-9 września w Katowicach.

1 sierpnia 2017 | zbiory danych, Hakatony, Poznań

I hackathon z serii Allegro Tech Days

W dniach 15-16 lipca tego roku w Poznaniu odbył się pierwszy hackathon czyli 24 godzinne programowania w celu rozwiązania jakiegoś problemu. Event zorganizowany przez Fundacje Allegro „All for Planet” jako pokaz dla miast startujących w Kręć Kilometry. Miałem przyjemność bycia mentorem od wykorzystania danych rowerowych. Pomagałem też uczestnikom, wyciągać dane z różnych źródeł czy też […]

Partnerzy

Pokaż wszystkich