Państwowa Komisja Wyborcza konsultuje u nas nowe karty do głosowania

29 maja 2017 | Blog, Warszawa
 

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne Państwowej Komisji Wyborczej dotyczące nowych kart do głosowania.

Przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze prowadzą konsultacje społeczne, dotyczące kształtu kart do głosowania w tych wyborach.

Podczas spotkania przedstawiciele/ ki PKW zaprezentują proponowaną kartę w postaci broszury oraz kartę „płachtę” – postulowaną przez część środowisk. Spodziewamy się opinii na temat samego kształtu karty, treści instrukcji do głosowania oraz instrukcji obrazkowej.

Więcej szczegółów

Czas trwania konsultacji: g. 18.30 – 20.00

Miejsce: TechSoup ul. Bracka 25, V piętro

Wydarzenie na fb

Sędziowie – członkowie PKW oraz przedstawiciele Krajowego Biura Wyborczego spotykają się z przedstawicielami różnych środowisk, by rozmawiać o tym, jak powinna wyglądać karta wyborcza, by nie nastręczała żadnego kłopotu obywatelom. To wszak wyborcy będą posługiwać się kartą, korzystając w ten sposób ze swojego fundamentalnego prawa, jakim jest oddanie głosu w demokratycznych wyborach.

W trwających od listopada ubiegłego roku konsultacjach wzięły już udział różne grupy wyborców – osoby niepełnosprawne, uczniowie szkół średnich, dla których przyszłoroczne wybory będą pierwszym w życiu głosowaniem, seniorzy, językoznawcy i psychologowie, socjologowie i samorządowcy. PKW zwrócił się także o opinię do organizacji zajmujących się samorządem i sprawami obywatelskimi oraz do think-tanków.

Opinie zbierane są nie tylko podczas spotkań ale także poprzez kanały PKW na portalach społecznościowych:

Facebook

Twitter

jak również na stronie PKW

Następne spotkanie z PKW będzie dotyczyło zagadnień i wyzwań informatycznych z jakimi mierzy się ta instytucja. Będziemy was informować.

Zapraszamy i do do zobaczenia.

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

25 sierpnia 2017 | Blog, Hakatony

HackSilesia #3 – For Better Communities

Już tylko kilka ostatnich miejsc zostało dla chętnych, którzy i które zechcą wziąć udział w niezwykłym hackatonie organizowanym przez Hackerspace Silesia oraz Woman in Technology 8-9 września w Katowicach.

1 sierpnia 2017 | zbiory danych, Hakatony, Poznań

I hackathon z serii Allegro Tech Days

W dniach 15-16 lipca tego roku w Poznaniu odbył się pierwszy hackathon czyli 24 godzinne programowania w celu rozwiązania jakiegoś problemu. Event zorganizowany przez Fundacje Allegro „All for Planet” jako pokaz dla miast startujących w Kręć Kilometry. Miałem przyjemność bycia mentorem od wykorzystania danych rowerowych. Pomagałem też uczestnikom, wyciągać dane z różnych źródeł czy też […]

Jakie zbiory danych „rowerowych” są dostępne w Polsce?

Przedstawiam wam bardzo skrótowo zbiory danych, z których można korzystać w kontekście rowerowym. Jak zobaczycie, jest tego sporo i są to różnorodne zbiory.  Poniższy zestaw został zebrany na potrzeby hackathonów organizowanych jako część Allegro Tech Days przy okazji akcji Kręć Kilometry Fundacji All for Planet. Stanowi pomoc dla uczestników tego wydarzenia, aby nie musieli przeszukiwać […]

Partnerzy

Pokaż wszystkich