Impakt

Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg wejścia dla osób, które chciałyby się zaangażować. Dbamy o bezpieczeństwo i prywatność, ułatwiamy koordynację ruchu i sprawiamy, że wystarczy ściągnąć apkę żeby mieć sprawczość. Połączyliśmy w zespole działaczy świata hakerskiego i progresywnej polityki aby to umożliwić.

Na jakim etapie jest Twój pomysł?

Aplikacja weszła w fazę programowania. Prowadzimy na bieżąco rozmowy z przyszłymi klientami (związkami zawodowymi, organizacjami społecznymi), zbadaliśmy i rozumiemy dobrze problemy. Zmierzamy do uruchomienia niedługo wersji alfa do testów.

Jaka jest Twoja rola w projekcie?

Jestem współautorką pomysłu i CEO zespołu. Zajmuję się też programowaniem i grafiką.

Kogo mamy i szukamy do zespołu?

Poza mną w zespole mamy: Bartka (CTO i backend deva), Anię (full stack dev), Basię (front end dev) i Jana (business lead).

Szukamy:

  • UX designer,
  • kierownik projektu,
  • programista front end/back end.

Jaki problem ma pomóc rozwiązać Impakt?

Chcemy dać ludziom narzędzia które będą konkurowały z odgórną strukturą dzisiejszego internetu, umożliwić oddolne zmiany społeczne. Rozwiązujemy zbadane przez nas przez ostatnie pół roku problemy dotykające duże ruchy społeczne w zakresie braku pasujących narzędzi cyfrowych.

Do kogo skierowana jest aplikacja?

Do związków zawodowych i ruchów społecznych, które potrzebują sprawniejszej koordynacji i wzmocnienia arsenału cyfrowych narzędzi. Mamy zadeklarowane związki zawodowe które są zainteresowane projektem (w tym jeden duży w Niemczech) oraz duże organizacje społeczne zajmujące się zmianą na lepsze.

Czy istnieją podobne rozwiązania i czy są niewystarczające?

Istnieją aplikacje wyborcze które są ułamkiem naszego projektu. Do koordynacji można wykorzystywać też narzędzia służące produktywności (np. Slack), ale wiele ich funkcji nie pasuje lub jest niewystarczająca do realnych potrzeb dynamicznych organizacji. Natomiast związki zawodowe są raczej zaniedbane przez rynek IT.

Kogo pośrednio dotyczy aplikacja?

Wszystkich obywateli i obywatelek, którzy chcą odzyskać swoją podmiotowość.

W jaki sposób chcę rozwiązać opisany problem?

Zapraszamy na https://impakt.network/ – tam jest opis podstawowych funkcjonalności. Wykorzystujemy m.in. udostępnianie treści, głosowania, dynamiczne tablice ogłoszeniowe i kryptograficzne zabezpieczenia.

Zapisz się na newsletter Koduj dla Polski

Podanie adresu email oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych w ramach newslettera od Fundacji ePaństwo. Administratorem danych osobowych jest Fundacja ePaństwo z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 25/37, 00-511 Warszawa. Twoje dane będą przetwarzane w celu wykonania zamówionej usługi oraz kierowania treści marketingowych w formie newslettera, w tym poprzez profilowanie.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja ePaństwo z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 25/37, 00-511 Warszawa. W razie wyrażenia stosownej zgody Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania newslettera. Pokaż więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych »

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.

Strona projektu zaktualizowana: 26 czerwca 2020
Status projektu: Chcemy wystartować, Rozwój
Dedykowany: Dla organizacji