Mapa Rzemieślników

Aplikacja webowa pozwalająca w łatwy sposób znaleźć i przeglądać zakłady krawców, szewców czy innych zanikających zawodów.
Odnalezienie informacji o okolicznych zakładach rzemieślniczych w internecie jest utrudnione. Punkty te są kiepsko widoczne w wynikach wyszukiwania Google lub Google Maps. W rezultacie szewca, krawca czy zegarmistrza najczęściej odwiedzamy w centrach handlowych nie wiedząc, że taki zakład, często z wieloletnią tradycją, znajduje się tuż za rogiem. Mapa rzemieślników grupuje wszystkie punkty rzemieślnicze w jednym miejscu. Oprócz podstawowych danych kontaktowych znajdziemy tam krótką historię i zdjęcie zakładu. Całość funkcjonuje jako responsywna aplikacja webowa, działająca zarówno na desktopach i urządzeniach mobilnych.
Plany na przyszłość
– ulepszenie SEO i dodanie integracji z social media
– poprawienie mechanizmu wyszukiwania punktów
– ulepszenie istniejącego panelu administracyjnego – łatwiejsze zarządzanie punktami na mapie
– wprowadzenie systemu ocen i komentarzy
– możliwość tworzenia podobnych map w innych miastach (mieliśmy już pytania z kilku miast!)
Zawartość merytoryczna
Informacje o zakładach rzemieślniczych na mapie są zbierane, dodawane i edytowane przez członków Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Obecnie na mapie znajduje się ponad 100 punktów z dwóch dzielnic Warszawy (Żoliborz, Praga Północ), w ciągu najbliższych miesięcy zostanie dodane kilkaset kolejnych ze Śródmieścia, Pragi Południe i Mokotowa.
Kogo szukamy
– programistów JavaScript
– UX designera
 
Technologie: React+Redux / node.js+express+mongo
Strona projektu zaktualizowana: 31 marca 2017
Status projektu: Funkcjonuje publicznie
Dedykowany: Dla miast

Zespół