Pola. Zabierz ją na zakupy

Sprawdź kto i gdzie wyprodukował dany towar oraz jaki jest udział polskiego kapitału w jego strukturze właścicielskiej.

Pola to aplikacja mobilna pozwalającą na zeskanowane kodu kreskowego produktu (np. podczas zakupów w sklepie) i dowiedzenie się: kto jest jego producentem, gdzie produkt został wyprodukowany i jaki jest udział polskiego kapitału w strukturze właścicielskiej producenta. Pola poda Wam wynik każdego produktu w skali 0-100 oraz dostarczy szczegółowych informacji uzasadniających ten wynik.

Pola dostępna jest na trzy najpopularniejsze platformy mobilne: Android, iOS oraz Windows Phone.

Plany na przyszłość

Niedługo chcemy umożliwić przeszukiwanie całej bazy zebranych produktów poprzez stronę internetową. Zapraszamy do pomocy!

W przyszłości możemy także dodać dodatkowe informacje: czy w produkcie znajduje się GMO, jakie konserwanty zostały użyte, czy produkt jest ekologiczny itp.

Informacje techniczne

Serwis składa się z:

  • serwera wraz z bazą danych (Django + Postgres hostowane na Heroku)
  • natywnej aplikacji iOS
  • natywnej aplikacji Android
  • natywnej aplikacji Windows Phone

Źródła projektu dostępne są na GitHub’ie, linki znajdziecie poniżej.

Zawartość merytoryczna

Nad merytoryczną zawartością serwisu pracować będzie zespół Klubu Jagiellońskiego. Wszystkie zmiany w bazie danych będą widoczne i będzie podane ich źródło (tak jak w Wikipedii).

Dane dotyczące kodów kreskowych, otrzymujemy dzięki współpracy z Instytutem Logistyki i Magazynowania.

Kogo szukamy

  • programistów Django,
  • osób do redakcji serwisu.

Zapraszam wszystkich do kontaktu w sprawie wzięcia udziału w projekcie. Kodujemy głównie zdalnie, tak więc nie ma znaczenia gdzie mieszkacie.

Strona projektu zaktualizowana: 20 sierpnia 2018
Technologie: Android, Django, iOS, Python, Windows Phone
Status projektu: Funkcjonuje publicznie, Archiwum
Rozwijany lokalnie: Warszawa

Partnerzy

Klub Jagielloński

Misją Klubu Jagiellońskiego jest podtrzymywanie i szerzenie republikańskiego sposobu myślenia o Polsce, jako o wartościowej części kultury europejskiej i dobru wspólnym godnym najwyższej troski. Dostarczamy wiedzę niezbędną do świadomego zaangażowania w życie wspólnotowe. Kształtujemy i promujemy cnoty republikańskie, takie jak: umiarkowanie, szacunek dla tradycji i religii, przedsiębiorczość, patriotyzm, poszanowanie prawa, tolerancja i samorządność, co pozwala rozsądnie ukierunkować to zaangażowanie