Serwis aqi.eco – informacja o jakości powietrza

Projekt Luftdaten (i jego polska odmiana: Nettigo Air Monitor) umożliwia skonstruowanie własnego czujnika smogu, niskim kosztem i przy użyciu łatwo dostępnych części. Taki amatorski czujnik nie posiada jednak opcji prezentacji zmierzonych wartości, np. dla zainteresowanych sąsiadów z osiedla lub dzielnicy. Serwis aqi.eco umożliwia stworzenie własnej strony odbierającej dane z czujnika Luftdaten i prezentującej informacje o jakości powietrza w atrakcyjny sposób.

Strona prezentuje dane aktualne i historyczne za pomocą interaktywnych wykresów i oblicza indeks jakości powietrza który w prosty sposób określa poziom zanieczyszczenia. Oprócz informacji o wskaźnikach PM10 i PM2.5, strona prezentuje także informacje o temperaturze, ciśnieniu i wilgotności. Serwis projektowany był z myślą o użytkownikach mobilnych i wspiera PWA (czyli można go dodać do ekranu startowego swojego telefonu). Dostępny jest w wersji polskiej i angielskiej.

Do jednego konta można przypisać dowolną ilość czujników. Wszystkie urządzenia ze skonfigurowaną lokalizacją dodawane są do publicznie dostępnej mapy:

Serwis jest aktywnie rozwijany. Głównym kanałem kontaktu z użytkownikami jest temat na forum KDP.

Zapisz się na newsletter Koduj dla Polski

Podanie adresu email oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych w ramach newslettera od Fundacji ePaństwo. Administratorem danych osobowych jest Fundacja ePaństwo z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 25/37, 00-511 Warszawa. Twoje dane będą przetwarzane w celu wykonania zamówionej usługi oraz kierowania treści marketingowych w formie newslettera, w tym poprzez profilowanie.

Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja ePaństwo z siedzibą w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 25/37, 00-511 Warszawa. W razie wyrażenia stosownej zgody Twoje dane będą przetwarzane w celu przesyłania newslettera. Pokaż więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych »

Please wait...

Dziękujemy za zapisanie się do newslettera.

Strona projektu zaktualizowana: 21 lipca 2020

Zespół

Tomek Rękawek

Tomek Rękawek

koordynator projektu