Tram GPS

Coraz więcej polskich miast umieszcza nadajniki GPS w komunikacji publicznej. TramGPS to aplikacja mobilna prezentująca położenia warszawskich tramwajów w czasie rzeczywistym. Sprawdź, czy zdążysz na swój tramwaj!

TramGPS ma na celu zaprezentowanie jakimi danymi dysponują polskie miasta i pozwolić mieszkańcom na sprawdzenie w czasie rzeczywistym położeń komunikacji miejskiej. Pilotażowe wdrożenie w Warszawie na przykładzie tramwajów pozwoli przebrnąć przez największe wyzwania i ułatwi rozszerzenie wdrożenia na inne miasta.

Twój tramwaj/autobus często się spóźnia ze względu na korki? Sprawdź za ile przyjedzie tym razem!

Status

Historia projektu TramGPS sięga korzeniami roku 2013 i skupia się na działaniach na rzecz otwierania danych transportowych. Po kilku miesiącach developmentu zespół miał już gotową apkę na iOS, jednak przyszło poczekać 2 lata i wymagało to zaangażowania się dużych podmiotów, aby Warszawa udostępniła dane GPS publicznie. W międzyczasie zapał zespołu opadł.

Tak więc jest praktycznie gotowe rozwiązanie, które czeka na wdrożenie w Warszawie. Poszukujemy też osób w innych miastach, które chciałyby prowadzić działalność rzeczniczą w celu otworzenia danych transportowych.

Strona projektu zaktualizowana: 11 lipca 2016
Status projektu: Publiczne testy
Dedykowany: Dla miast
Technologie: iOS, Scala
Rozwijany lokalnie: Warszawa