Volontulo

Volontulo to aplikacja, która będzie platformą umożliwiającą kojarzenie wolontariuszy z akcjami wolontariackimi.

Jesteś wolontariuszem i szukasz akcji dla siebie? Organizujesz akcję i szukasz wolontariuszy? Volontulo pomoże wam się odnaleźć!

Aplikacja powstaje, gdyż firma STX Next mając w pewnym okresie wolne moce przerobowe, w ramach społecznej odpowiedzialności chciała wesprzeć społeczny i wysoce użyteczny projekt lokalnej organizacji pozarządowej. Nieformalna Grupa Komitywa zaproponowała wsparcie działalności wolontariackiej, gdyż Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu przy WRK ZOP, nie posiada atrakcyjnego narzędzia informatycznego do pośrednictwa w wolontariacie, ani zasobów na jego stworzenie na zasadach komercyjnych.

STX Next uznał potrzeby lokalnego centrum wolontariatu za istotne i rozpoczął tworzenie aplikacji oraz zorganizował STX Hackathon: Volontulo w swoich trzech polskich oddziałach jednocześnie: Poznań, Wrocław i Piła. To wtedy powstały zręby aplikacji, której aktualną wersję możecie zobaczyć pod adresem volontuloapp.org

Projekt nadal jest wspierany przez STX Next. W sytuacji wystąpienia wolnych mocy, będzie metodycznie dokańczany.

Nowe narzędzie wspomoże nie tylko codzienną pracę Regionalnego Centrum Wolontariatu w Poznaniu przy WRK ZOP. Zainteresowanie używaniem aplikacji wyraziło Centrum Wolontariatu z Gdańska oraz ruch Efektywny Altruizm Polska.

Chcesz pomóc w powstaniu Volontulo? Napisz do nas, na pewno będziesz mógł przyśpieszyć powstanie aplikacji.

Strona projektu zaktualizowana: 9 sierpnia 2018
Dedykowany: Dla organizacji, Dla miast
Status projektu: Archiwum
Rozwijany lokalnie: Poznań
Technologie: Python

Zespół

Tomasz Magulski

Tomasz Magulski

Lider techniczny
Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Ambasador

Partnerzy

STX Next

STX Next to jedna z największych firm typu Software House w Europie.

Inicjator oraz lider techniczny projektu Volontulo.

Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu przy WRK ZOP

Regionalne Centrum Wolontariatu w Poznaniu prowadzone jest przez Wielkopolska Radę Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych od 2012 roku.

Komitywa.org

Społeczność, której podstawowym założeniem jest współpraca łącząca punkty widzenia z różnorodnych dziedzin. Tworzymy pomysły zaspokajające potrzeby społeczne poprzez łączenie ludzi, technologii, sztuki, biznesu i innych sztuczek.