Koduj dla Polski

SaturdayHack Warszawa #140 – aktualności z projektów i debata

28 sierpnia 2018 | Spotkania, Warszawa
 

1.09 wracamy po przerwie wakacyjnej podczas „SaturdayHack Warszawa #140 – aktualności z projektów i debata”.
Plan wydarzenia jest następujący:

12.00 – 12.15 Gdzie Google nie może, tam rejestr.io pośle.
Daniel Macyszyn, Fundacja ePaństwo

Czy wiesz, że wyszukiwarki internetowe nie docierają do 96% zasobów w internecie? Nowy portal rejestr.io uchyla drzwi do mniej dostępnych zakątków internetu, aby ułatwić dostęp do użytecznych rejestrów danych publicznych.

12.15 – 12.40 Plany skalowania dwóch narzędzi z globalnej sieci Code for All.

1. Obserwatorzy w działaniu – wykorzystanie aplikacji Monitorizare Vot
(Code4Romania) podczas obserwacji wyborów w Polsce i Rosji.
Karol Bijoś, Fundacja Odpowiedzialna Polityka
Krzysztof Izdebski, Fundacja ePaństwo

2. Skalowanie obywatelskich czujników smogu luftdaten.info
Luftdatenn – OK Lab Stuttgart (Code for Germany)
Piotr Dobrowolski: Warszawski Hackerspace

3. Krótkie info o naszym międzynarodowym zjeździe: Code for All Global Summit – The Heroes of Tech, na który serdecznie zapraszamy. Staramy się o sponsorów, abyśmy wyjechali w kilka osób.

12.40 – 13.30 Następnie, podczas krótkich prezentacji, zespoły pokażą postępy z projektów rozwijanych w naszej społeczności:
– dlaczego w ogóle chce im się robić projekt civic tech?
– jak to robią?
– na jakim są etapie?
– przed jakimi wyzwaniami stają? i
– jakich kompetencji, wsparcia potrzebują aby pójść dalej?

Wystąpienia zespołów:
miejski.bike (?)
– Społeczny Audyt Reprywatyzacji – Miasto Jest Nasze
Sieć Rowerowa
PoznajApp
Przypis Powszechny
Futbol Kolektyw
– Tu Mieszkaj (?)

13.30 – 14.30 Przerwa na pizze, poznanie się i bezpośredni kontakt z przedstawicielami/ kami naszych projektów.

14.30 – 15.30 Debata: Blaski i cienie projektów civic tech.
Pod koniec naszego spotkania, odbędzie się debata o wyzwaniach i modelach tworzenia projektów Civic Tech, w której wezmą udział:

– Rafał Gawlik: KdP Wrocław – PoznajApp, makemap.me
– Rafał Kleger: KdP Trójmiasto – Sieć Rowerowa.
– Ewelina Skłodkowska: KdP Warszawa – Cwaniak Warszawski i inne.
– (?)
Prowadzący debatę: Wojtek Sańko, Fundacja ePaństwo, Koordynator programu Koduj dla Polski.

Rafał Gawlik: zawodowo mobile developer. Twórca aplikacji PoznajApp. Z Koduj dla Polski i civic techem związany już od 2 lat – głównie we Wrocławiu. CEO w makemap.me.

Rafał Kleger-Rudomin: od kilkunastu lat związany z rozwojem innowacyjnych technologii IT, jako programista, kierownik projektów, konsultant Zarządzania Projektami. Doświadczenie zdobywał głównie w sektorze prywatnym. Ma również doświadczenie z pracy w projektach informatyczno-organizacyjnych w ramach samorządu, a także w pracy w organizacjach pozarządowych. W latach 2015 – 2017 Koordynator i animator Koduj dla Polski – Trójmiasto #KdP #3city.

Ewelina Skłodowska, UX designerka, absolwentka kulturoznawstwa na UW i UX design na SWPS. Na co dzień zajmuje się produktami cyfrowymi. Prowadzi warsztaty, riserczuje i bada, rysuje i projektuje. Parę lat pracowała w dużych korporacjach, a obecnie rozwija swoje umiejętności w nieco bardziej kameralnym studiu projektowym zajmującym się UX. Swoje pierwsze kroki jako designerka stawiała w Koduj dla Polski – Warszawa #KdP #WAW, obecnie również wspiera jeden z projektów prowadzony pod patronatem Muzeum Warszawy i KdP.

Wydarzenie na FB.
Wydarzenie na meetup.com

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne.
Inne artykuły autora

Zobacz także

22 lipca 2020 | oferty pracy, kobiety w IT, Blog

Rekrutujemy! Specjalista/ka ds. rozwoju społeczności

Poszukujemy osoby, która wraz z koordynatorem programu Koduj dla Polski wesprze rozwój społeczności i projektów civic tech w Polsce. Koduj dla Polski jest programem prowadzonym przez Fundację ePaństwo, w którym poszukujemy technologicznych rozwiązań obywatelskich (civic tech) dla społecznych problemów. Wspólnie z organizacjami społecznymi, aktywistami i ludźmi ze świata IT eksperymentujemy, prowadzimy badania i tworzymy oraz […]

26 czerwca 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu IMPAKT

Od niedawna mamy nowy projekt w naszej bazie. Projekt Impakt! Jak sama pomysłodawczyni aplikacji – Eva, pisze na naszej stronie: 🤓 „Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. 💫 Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg […]

16 czerwca 2020 | Blog

Bądźmy solidarni – petycja w sprawie wydarzeń w Stanach Zjednoczonych

Podobnie jak inni aktywiści i aktywistki związani z Code for All chcemy wyrazić swoje głębokie oburzenie i zasmucenie niedawnymi morderstwami popełnionymi na George’u Floydzie, Breonna Taylorze, Ahmaudzie Arbery’ym, Collinsie Khosa, Petrusie Migglesie i niezliczonych innych osobach, które zostały zabite w wyniku brutalności policji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Przekonanie o wyższości jednej rasy […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich