Koduj dla Polski

SaturdayHack Warszawa #140 – aktualności z projektów i debata

28 August 2018 | Spotkania, Warszawa
 

1.09 wracamy po przerwie wakacyjnej podczas “SaturdayHack Warszawa #140 – aktualności z projektów i debata”.
Plan wydarzenia jest następujący:

12.00 – 12.15 Gdzie Google nie może, tam rejestr.io pośle.
Daniel Macyszyn, Fundacja ePaństwo

Czy wiesz, że wyszukiwarki internetowe nie docierają do 96% zasobów w internecie? Nowy portal rejestr.io uchyla drzwi do mniej dostępnych zakątków internetu, aby ułatwić dostęp do użytecznych rejestrów danych publicznych.

12.15 – 12.40 Plany skalowania dwóch narzędzi z globalnej sieci Code for All.

1. Obserwatorzy w działaniu – wykorzystanie aplikacji Monitorizare Vot
(Code4Romania) podczas obserwacji wyborów w Polsce i Rosji.
Karol Bijoś, Fundacja Odpowiedzialna Polityka
Krzysztof Izdebski, Fundacja ePaństwo

2. Skalowanie obywatelskich czujników smogu luftdaten.info
Luftdatenn – OK Lab Stuttgart (Code for Germany)
Piotr Dobrowolski: Warszawski Hackerspace

3. Krótkie info o naszym międzynarodowym zjeździe: Code for All Global Summit – The Heroes of Tech, na który serdecznie zapraszamy. Staramy się o sponsorów, abyśmy wyjechali w kilka osób.

12.40 – 13.30 Następnie, podczas krótkich prezentacji, zespoły pokażą postępy z projektów rozwijanych w naszej społeczności:
– dlaczego w ogóle chce im się robić projekt civic tech?
– jak to robią?
– na jakim są etapie?
– przed jakimi wyzwaniami stają? i
– jakich kompetencji, wsparcia potrzebują aby pójść dalej?

Wystąpienia zespołów:
miejski.bike (?)
– Społeczny Audyt Reprywatyzacji – Miasto Jest Nasze
Sieć Rowerowa
PoznajApp
Przypis Powszechny
Futbol Kolektyw
– Tu Mieszkaj (?)

13.30 – 14.30 Przerwa na pizze, poznanie się i bezpośredni kontakt z przedstawicielami/ kami naszych projektów.

14.30 – 15.30 Debata: Blaski i cienie projektów civic tech.
Pod koniec naszego spotkania, odbędzie się debata o wyzwaniach i modelach tworzenia projektów Civic Tech, w której wezmą udział:

– Rafał Gawlik: KdP Wrocław – PoznajApp, makemap.me
– Rafał Kleger: KdP Trójmiasto – Sieć Rowerowa.
– Ewelina Skłodkowska: KdP Warszawa – Cwaniak Warszawski i inne.
– (?)
Prowadzący debatę: Wojtek Sańko, Fundacja ePaństwo, Koordynator programu Koduj dla Polski.

Rafał Gawlik: zawodowo mobile developer. Twórca aplikacji PoznajApp. Z Koduj dla Polski i civic techem związany już od 2 lat – głównie we Wrocławiu. CEO w makemap.me.

Rafał Kleger-Rudomin: od kilkunastu lat związany z rozwojem innowacyjnych technologii IT, jako programista, kierownik projektów, konsultant Zarządzania Projektami. Doświadczenie zdobywał głównie w sektorze prywatnym. Ma również doświadczenie z pracy w projektach informatyczno-organizacyjnych w ramach samorządu, a także w pracy w organizacjach pozarządowych. W latach 2015 – 2017 Koordynator i animator Koduj dla Polski – Trójmiasto #KdP #3city.

Ewelina Skłodowska, UX designerka, absolwentka kulturoznawstwa na UW i UX design na SWPS. Na co dzień zajmuje się produktami cyfrowymi. Prowadzi warsztaty, riserczuje i bada, rysuje i projektuje. Parę lat pracowała w dużych korporacjach, a obecnie rozwija swoje umiejętności w nieco bardziej kameralnym studiu projektowym zajmującym się UX. Swoje pierwsze kroki jako designerka stawiała w Koduj dla Polski – Warszawa #KdP #WAW, obecnie również wspiera jeden z projektów prowadzony pod patronatem Muzeum Warszawy i KdP.

Wydarzenie na FB.
Wydarzenie na meetup.com

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

Technologia i transport w inteligentnym mieście: szanse na dalszy rozwój czy wykluczenie?

Miałam ostatnio przyjemność wziąć udział w dyskusji dotyczącej inteligentnych miast (smart cities) na jednej z konferencji transportowych w Warszawie. Zostałam poproszona w ostatniej chwili, żeby zasiąść na scenie z sześcioma mężczyznami i zdywersyfikować panel. Zawahałam się, bo miałam tylko dwa dni na przygotowanie do dyskusji. Może powinnam poczuć się też nieco urażona, że zaprasza się […]

19 December 2018 | Blog, Projekty

Instrukcja instalacji oprogramowania i montażu zestawu Luftdaten

Instalacja oprogramowania Luftdaten na modemie Do komunikacji z modemem należy na swój komputer ściągnąć sterowniki, zainstalować je i wgrać oprogramowanie, dzięki któremu będziemy mogli sprawdzać pomiary naszego sensora.  Poniżej instrukcja krok po kroku, jak to zrobić. KROK 1/4. Ściągnij sterowniki. Poniżej podajemy linki do sterowników dla zakupionego modelu czujnika V2 lub V3. Wybierz link, odpowiadający […]

8 December 2018 | Blog, Projekty

Wyciąg z badań odnoszących się do czujnika SDS011 – Nova Fitness, który jest stosowany w zestawie Luftdaten.

Ogólnie rzecz biorąc, badania wykazały, że tanie optyczne czujniki PM mogą być skutecznymi narzędziami do monitorowania jakości powietrza atmosferycznego. Czujniki nisko-kosztowe demonstrują swój potencjał jako tani czujnik aerozolowy, który może być stosowane na obszarach, gdzie pozyskanie drogiego oprzyrządowania do monitorowania jakości powietrza może być zbyt kosztowne, gdzie istnieje pilna potrzeba monitorowania jakości powietrza ze względu […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich