Koduj dla Polski

Szkolenie online: U.rząd Przyszłości. Globalne trendy, lokalne inicjatywy.

4 grudnia 2018 | Blog, Spotkania
 
Polecamy ciekawy webinar, który pokazuje ciekawe podejście do projektowania usług publicznych. 

Tekst: 

Webinar to 60 minutowe szkolenia w formie online, podczas którego  będziemy odkrywać różne oblicza U.rządu Przyszłości.

W trakcie naszego spotkania omówię 6 globalnych aspektów kształtujących sferę publiczą tj. Imperatyw Technologiczny, VUCA Times, Rozłam Demograficzny, Zarządzanie Turbulencjami, Ekstremalna Urbanizacja oraz Nowe Modele Zarządzania. Tym ostatnim poświęcimy szczęgólną uwagę. Pokażę kierunek zmiany w podejściu do zarządzania w sferze publicznej, którego filarem są aktywni obywatele. Przedstawię proces, który pozwala nie tylko na zaangażowanie obywateli ale przede wszystkim na tworzenie z nimi rozwiązań. Na koniec porozmawiamy o 4 aspektach współdziałania (4xW): współzarządzaniu, współtworzeniu, współwłasności i współodpowiedzialności.

Szkolenie to zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Ostrów Wielkopolski Beaty Klimek.

Dla kogo

Webinar jest przede wszystkim dedykowany

– włodarzom, urzędników i pracowników jednostek publicznych,

– agentom zmiany, adwokatom nowych idei zaangażowanych i pragnących zmiany w kierunku transparentnego nastawionego na obywatela U.rządu,
– wszystkim obywatelom, którzy pragną aktywnie wpływać na rzeczywistość publiczną, dokonywać zmiany po to, aby nam i przyszłym pokoleniom żyło się po prostu lepiej.

Czas

  • na żywo: 11.12.2018 r. o godzinie 11.00

  • wideo na żądanie: przez 3 kolejne dni od dnia przeprowadzenia szkolenia.

Miejsce
Wydarzenie odbędzie się w dedykowanej grupie na platformie Facebook. Dostęp do materiałów na grupie będzie możliwy przez następne 3 dni po wydarzeniu. Osobom, które nie mają konta na Facebooku, udostępnione zostanie specjalny link do nagrania. Zaproszenie do grupy odbywa się po opłaceniu biletu.

Cena i bilety
Bilety w cenie od 35 złotych do nabycia tutaj:  https://goo.gl/v3JLGi

Zapraszam serdecznie do wspólnego spotkania. Ku przyszłości!

Marta Kuroszczyk

————————–
Marta Kuroszczyk

Projektantka Usług. Właścicielka portalu Państwo Usługowe poświęconego tematyce projektowania usług publicznych. Inicjatorka i współzałożycielka polskiego oddziału międzynarodowej organizacji Service Design Network.

Od ubiegłego roku na stałe współpracuje z Jednostkami Samorządu Terytorialnego. Na przełomie 2017 i 2018 roku w ramach współpracy z Gminą Ostrów Wielkopolski przeprowadziła proces projektowy, którego rezultatem jest nowa usługa publiczna dedykowana kobietom w ciąży. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, które z sukcesem zostało wdrożone we wrześniu tego roku pod nazwą: Dobry Początek. Wcześniej, jako lider zespołu, prowadziła projekt dla Tatrzańskiego Parku Narodowego, który z równie dużym powodzeniem został wdrożony pod nazwą “Gotowi w Góry”. Od tego roku realizuje także warsztaty z projektowania usług publicznych dla JST.

Marta ukończyła program studiów MBA (Master of Business Administration) na kierunku Service Innovation and Design (Projektowanie Usług i Innowacji w Usługach) na Laurea University of Applied Sciences w Finlandii. Obecnie pisze pracę magisterską poświęconą projektowaniu usług publicznych w Polsce. Wcześniej ukończyła studia podyplomowe z Projektowania Usług na Uniwersytecie SWPS (współpraca ze School of Form) w Poznaniu. Ma 10-cio letnie doświadczenie zawodowe, w tym w instytucjach publicznych.

——————————
Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne.
Inne artykuły autora

Zobacz także

16 listopada 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu WarsawLO

Cześć,  jesteśmy grupą wolontariuszy rozwijającą portal WarsawLO. Nie słyszałaś/eś o nas? No właśnie! Dlatego poszukujemy wymiatacza social media, także wolontariusza 🙂 Na czym nam zależy:  ✓ żeby Ci się chciało 🙂 nie ścigamy, nie pilnujemy – zależy nam żebyś sam chciał/-a działać! ✓  i do tego działać kreatywnie 🙂  ✓  żebyś znał/-a język polski i […]

12 listopada 2020 | Blog

Hackathon dla Miast Polskiego Funduszu Rozwoju 20-22.11.2020

Pandemia wystawiła samorządy na próbę. Podejmij wyzwanie i pomóż miastom w walce ze skutkami COVID-19. Zapraszam na Hackathon dla Miast Polskiego Funduszu Rozwoju 20-22 listopada Aby lepiej przygotować samorządy na sytuacje kryzysowe, najlepsi programiści z całej Polski w ciągu 48 godzin opracują rozwiązania czterech najciekawszych wyzwań zgłoszonych przez średnie miasta (20-100 tysięcy mieszkańców). Znamy już […]

26 czerwca 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu IMPAKT

Od niedawna mamy nowy projekt w naszej bazie. Projekt Impakt! Jak sama pomysłodawczyni aplikacji – Eva, pisze na naszej stronie: 🤓 „Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. 💫 Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich