Koduj dla Polski

Szkolenie online: U.rząd Przyszłości. Globalne trendy, lokalne inicjatywy.

4 December 2018 | Blog, Spotkania
 
Polecamy ciekawy webinar, który pokazuje ciekawe podejście do projektowania usług publicznych. 

Tekst: 

Webinar to 60 minutowe szkolenia w formie online, podczas którego  będziemy odkrywać różne oblicza U.rządu Przyszłości.

W trakcie naszego spotkania omówię 6 globalnych aspektów kształtujących sferę publiczą tj. Imperatyw Technologiczny, VUCA Times, Rozłam Demograficzny, Zarządzanie Turbulencjami, Ekstremalna Urbanizacja oraz Nowe Modele Zarządzania. Tym ostatnim poświęcimy szczęgólną uwagę. Pokażę kierunek zmiany w podejściu do zarządzania w sferze publicznej, którego filarem są aktywni obywatele. Przedstawię proces, który pozwala nie tylko na zaangażowanie obywateli ale przede wszystkim na tworzenie z nimi rozwiązań. Na koniec porozmawiamy o 4 aspektach współdziałania (4xW): współzarządzaniu, współtworzeniu, współwłasności i współodpowiedzialności.

Szkolenie to zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Ostrów Wielkopolski Beaty Klimek.

Dla kogo

Webinar jest przede wszystkim dedykowany

– włodarzom, urzędników i pracowników jednostek publicznych,

– agentom zmiany, adwokatom nowych idei zaangażowanych i pragnących zmiany w kierunku transparentnego nastawionego na obywatela U.rządu,
– wszystkim obywatelom, którzy pragną aktywnie wpływać na rzeczywistość publiczną, dokonywać zmiany po to, aby nam i przyszłym pokoleniom żyło się po prostu lepiej.

Czas

  • na żywo: 11.12.2018 r. o godzinie 11.00

  • wideo na żądanie: przez 3 kolejne dni od dnia przeprowadzenia szkolenia.

Miejsce
Wydarzenie odbędzie się w dedykowanej grupie na platformie Facebook. Dostęp do materiałów na grupie będzie możliwy przez następne 3 dni po wydarzeniu. Osobom, które nie mają konta na Facebooku, udostępnione zostanie specjalny link do nagrania. Zaproszenie do grupy odbywa się po opłaceniu biletu.

Cena i bilety
Bilety w cenie od 35 złotych do nabycia tutaj:  https://goo.gl/v3JLGi

Zapraszam serdecznie do wspólnego spotkania. Ku przyszłości!

Marta Kuroszczyk

————————–
Marta Kuroszczyk

Projektantka Usług. Właścicielka portalu Państwo Usługowe poświęconego tematyce projektowania usług publicznych. Inicjatorka i współzałożycielka polskiego oddziału międzynarodowej organizacji Service Design Network.

Od ubiegłego roku na stałe współpracuje z Jednostkami Samorządu Terytorialnego. Na przełomie 2017 i 2018 roku w ramach współpracy z Gminą Ostrów Wielkopolski przeprowadziła proces projektowy, którego rezultatem jest nowa usługa publiczna dedykowana kobietom w ciąży. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, które z sukcesem zostało wdrożone we wrześniu tego roku pod nazwą: Dobry Początek. Wcześniej, jako lider zespołu, prowadziła projekt dla Tatrzańskiego Parku Narodowego, który z równie dużym powodzeniem został wdrożony pod nazwą “Gotowi w Góry”. Od tego roku realizuje także warsztaty z projektowania usług publicznych dla JST.

Marta ukończyła program studiów MBA (Master of Business Administration) na kierunku Service Innovation and Design (Projektowanie Usług i Innowacji w Usługach) na Laurea University of Applied Sciences w Finlandii. Obecnie pisze pracę magisterską poświęconą projektowaniu usług publicznych w Polsce. Wcześniej ukończyła studia podyplomowe z Projektowania Usług na Uniwersytecie SWPS (współpraca ze School of Form) w Poznaniu. Ma 10-cio letnie doświadczenie zawodowe, w tym w instytucjach publicznych.

——————————
Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

Technologia i transport w inteligentnym mieście: szanse na dalszy rozwój czy wykluczenie?

Miałam ostatnio przyjemność wziąć udział w dyskusji dotyczącej inteligentnych miast (smart cities) na jednej z konferencji transportowych w Warszawie. Zostałam poproszona w ostatniej chwili, żeby zasiąść na scenie z sześcioma mężczyznami i zdywersyfikować panel. Zawahałam się, bo miałam tylko dwa dni na przygotowanie do dyskusji. Może powinnam poczuć się też nieco urażona, że zaprasza się […]

19 December 2018 | Blog, Projekty

Instrukcja instalacji oprogramowania i montażu zestawu Luftdaten

Instalacja oprogramowania Luftdaten na modemie Do komunikacji z modemem należy na swój komputer ściągnąć sterowniki, zainstalować je i wgrać oprogramowanie, dzięki któremu będziemy mogli sprawdzać pomiary naszego sensora.  Poniżej instrukcja krok po kroku, jak to zrobić. KROK 1/4. Ściągnij sterowniki. Poniżej podajemy linki do sterowników dla zakupionego modelu czujnika V2 lub V3. Wybierz link, odpowiadający […]

8 December 2018 | Blog, Projekty

Wyciąg z badań odnoszących się do czujnika SDS011 – Nova Fitness, który jest stosowany w zestawie Luftdaten.

Ogólnie rzecz biorąc, badania wykazały, że tanie optyczne czujniki PM mogą być skutecznymi narzędziami do monitorowania jakości powietrza atmosferycznego. Czujniki nisko-kosztowe demonstrują swój potencjał jako tani czujnik aerozolowy, który może być stosowane na obszarach, gdzie pozyskanie drogiego oprzyrządowania do monitorowania jakości powietrza może być zbyt kosztowne, gdzie istnieje pilna potrzeba monitorowania jakości powietrza ze względu […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich