Koduj dla Polski

Szkolenie online: U.rząd Przyszłości. Globalne trendy, lokalne inicjatywy.

4 December 2018 | Blog, Spotkania
 
Polecamy ciekawy webinar, który pokazuje ciekawe podejście do projektowania usług publicznych. 

Tekst: 

Webinar to 60 minutowe szkolenia w formie online, podczas którego  będziemy odkrywać różne oblicza U.rządu Przyszłości.

W trakcie naszego spotkania omówię 6 globalnych aspektów kształtujących sferę publiczą tj. Imperatyw Technologiczny, VUCA Times, Rozłam Demograficzny, Zarządzanie Turbulencjami, Ekstremalna Urbanizacja oraz Nowe Modele Zarządzania. Tym ostatnim poświęcimy szczęgólną uwagę. Pokażę kierunek zmiany w podejściu do zarządzania w sferze publicznej, którego filarem są aktywni obywatele. Przedstawię proces, który pozwala nie tylko na zaangażowanie obywateli ale przede wszystkim na tworzenie z nimi rozwiązań. Na koniec porozmawiamy o 4 aspektach współdziałania (4xW): współzarządzaniu, współtworzeniu, współwłasności i współodpowiedzialności.

Szkolenie to zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Ostrów Wielkopolski Beaty Klimek.

Dla kogo

Webinar jest przede wszystkim dedykowany

– włodarzom, urzędników i pracowników jednostek publicznych,

– agentom zmiany, adwokatom nowych idei zaangażowanych i pragnących zmiany w kierunku transparentnego nastawionego na obywatela U.rządu,
– wszystkim obywatelom, którzy pragną aktywnie wpływać na rzeczywistość publiczną, dokonywać zmiany po to, aby nam i przyszłym pokoleniom żyło się po prostu lepiej.

Czas

  • na żywo: 11.12.2018 r. o godzinie 11.00

  • wideo na żądanie: przez 3 kolejne dni od dnia przeprowadzenia szkolenia.

Miejsce
Wydarzenie odbędzie się w dedykowanej grupie na platformie Facebook. Dostęp do materiałów na grupie będzie możliwy przez następne 3 dni po wydarzeniu. Osobom, które nie mają konta na Facebooku, udostępnione zostanie specjalny link do nagrania. Zaproszenie do grupy odbywa się po opłaceniu biletu.

Cena i bilety
Bilety w cenie od 35 złotych do nabycia tutaj:  https://goo.gl/v3JLGi

Zapraszam serdecznie do wspólnego spotkania. Ku przyszłości!

Marta Kuroszczyk

————————–
Marta Kuroszczyk

Projektantka Usług. Właścicielka portalu Państwo Usługowe poświęconego tematyce projektowania usług publicznych. Inicjatorka i współzałożycielka polskiego oddziału międzynarodowej organizacji Service Design Network.

Od ubiegłego roku na stałe współpracuje z Jednostkami Samorządu Terytorialnego. Na przełomie 2017 i 2018 roku w ramach współpracy z Gminą Ostrów Wielkopolski przeprowadziła proces projektowy, którego rezultatem jest nowa usługa publiczna dedykowana kobietom w ciąży. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce, które z sukcesem zostało wdrożone we wrześniu tego roku pod nazwą: Dobry Początek. Wcześniej, jako lider zespołu, prowadziła projekt dla Tatrzańskiego Parku Narodowego, który z równie dużym powodzeniem został wdrożony pod nazwą “Gotowi w Góry”. Od tego roku realizuje także warsztaty z projektowania usług publicznych dla JST.

Marta ukończyła program studiów MBA (Master of Business Administration) na kierunku Service Innovation and Design (Projektowanie Usług i Innowacji w Usługach) na Laurea University of Applied Sciences w Finlandii. Obecnie pisze pracę magisterską poświęconą projektowaniu usług publicznych w Polsce. Wcześniej ukończyła studia podyplomowe z Projektowania Usług na Uniwersytecie SWPS (współpraca ze School of Form) w Poznaniu. Ma 10-cio letnie doświadczenie zawodowe, w tym w instytucjach publicznych.

——————————
Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

10 October 2019 | Blog

Garść przydatnych informacji jak już masz złożony czujnik Luftdaten

Podłączyłeś/aś i zestaw już mierzy? 🙂 Garść przydatnych narzędzi w jednym miejscu, które mogą być wsparcie w użytkowaniu sensora. Strona do testowania działania czujnika, przed podłączeniem do sieci Luftdaten: Dane sensora: http://bit.ly/luftdaten_graf Pod tym adresem znajduje się historia pomiarów temperatury i wilgotności (dht lub bme280) oraz pomiary zapylenia (sds). Wyszukasz swój sensor wciskając na klawiaturze: […]

13 August 2019 | Blog

Przepisy jako kod – Code for Australia

Mam na imię Damian. Jestem programistą, łódzkim koordynatorem programu Koduj dla Polski prowadzonego przez Fundację ePaństwo. Na co dzień prowadzę jednoosobową firmę, współpracując głównie z organizacjami pozarządowymi z województwa łódzkiego i mazowieckiego. W tym tekście chcę opowiedzieć o swoim doświadczeniu zdobytym podczas tegorocznego stażu w Code for Australia i New South Wales Government. W marcu bieżącego roku rozpocząłem 6-miesięczny […]

Technologia i transport w inteligentnym mieście: szanse na dalszy rozwój czy wykluczenie?

Miałam ostatnio przyjemność wziąć udział w dyskusji dotyczącej inteligentnych miast (smart cities) na jednej z konferencji transportowych w Warszawie. Zostałam poproszona w ostatniej chwili, żeby zasiąść na scenie z sześcioma mężczyznami i zdywersyfikować panel. Zawahałam się, bo miałam tylko dwa dni na przygotowanie do dyskusji. Może powinnam poczuć się też nieco urażona, że zaprasza się […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich