Koduj dla Polski

Urodziny warszawskich spotkań

7 czerwca 2016 | Blog, Hakatony, Projekty, Warszawa
 

Rok temu, 26 maja 2015, rozpoczęliśmy regularne, cotygodniowe spotkania w Warszawie. Na urodzinowym spotkaniu, po raz pierwszy w siedzibie TechSoup, zaprezentowaliśmy projekty realizowane w Warszawie oraz innych brygadach i krótko podsumowaliśmy ostatni rok.

13350373_1044174992327881_214567561090401428_o

Przez ostatnie dwanaście miesięcy zorganizowaliśmy czterdzieści cztery hacknighty – spotkania poświęcone rozwijaniu projektów, kilka szkoleń i warsztatów (m.in. z grywalizacji, wikipedii czy projektowania uniwersalnego). Informacje o kolejnych spotkaniach można śledzić na Facebooku oraz Meetup.com.

Część projektów na urodzinowym spotkaniu została zaprezentowana przez ich twórców, poznaliśmy historię, założenia i plany na przyszłość m.in. PolaPolitikonSejmotrendyWysadź ulicęBANDWyrzuć toStreetMixEasy RiderJak nie dojadeTristar EyePromykSmogalyzerMetro dla wszystkichDemagogGłos.

O Koduj dla Polski w trakcie ostatniego roku mówiliśmy między innymi na Politechnice Warszawskiej, w Polskim Radiu, Inspiring Fuckups i Narodowym Instytucie Audiowizualnym.

Jeżeli któryś z projektów Was zainteresował, chcecie go wdrożyć w innym mieście lub pomóc w jego rozwoju możecie skontaktować się z zespołem korzystając z formularza kontaktowego na stronie lub rozpoczynając dyskusję na forum.

Michał Szkodziński

Michał Szkodziński

Inne artykuły autora

Zobacz także

22 lipca 2020 | oferty pracy, kobiety w IT, Blog

Rekrutujemy! Specjalista/ka ds. rozwoju społeczności

Poszukujemy osoby, która wraz z koordynatorem programu Koduj dla Polski wesprze rozwój społeczności i projektów civic tech w Polsce. Koduj dla Polski jest programem prowadzonym przez Fundację ePaństwo, w którym poszukujemy technologicznych rozwiązań obywatelskich (civic tech) dla społecznych problemów. Wspólnie z organizacjami społecznymi, aktywistami i ludźmi ze świata IT eksperymentujemy, prowadzimy badania i tworzymy oraz […]

26 czerwca 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu IMPAKT

Od niedawna mamy nowy projekt w naszej bazie. Projekt Impakt! Jak sama pomysłodawczyni aplikacji – Eva, pisze na naszej stronie: 🤓 „Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. 💫 Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg […]

16 czerwca 2020 | Blog

Bądźmy solidarni – petycja w sprawie wydarzeń w Stanach Zjednoczonych

Podobnie jak inni aktywiści i aktywistki związani z Code for All chcemy wyrazić swoje głębokie oburzenie i zasmucenie niedawnymi morderstwami popełnionymi na George’u Floydzie, Breonna Taylorze, Ahmaudzie Arbery’ym, Collinsie Khosa, Petrusie Migglesie i niezliczonych innych osobach, które zostały zabite w wyniku brutalności policji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Przekonanie o wyższości jednej rasy […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich