Koduj dla Polski

Warszawa – Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu

11 lipca 2018 | Spotkania, Warszawa
 

Zapraszamy w tym tygodniu na kilka wydarzeń związanych technologią i działaniami na rzecz pożytku publicznego. Szczególnie dla osób mało związanych z technologią.

W Gdańsku (11.07) razem z gdańską społecznością Civic Hub, pokażemy Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu, tworzone w ramach projektu Luftdaten przez OK Lab Stuttgart.

Urządzenie kosztuje około 120zł i nie trzeba nic lutować 🙂 Pokazuje PM 10 i 2.5 oraz posiada miernik wilgotności oraz temperatury. Mapa sieci czujników:
http://deutschland.maps.luftdaten.info/#6/51.165/10.455

Podobne spotkanie mamy jutro (12.07) w Warszawie w partnerstwie z Fundacja TechSoup, które łączymy z bardziej ogólnym tematem i dzielimy na dwie części:

od 18.00 – Civic Tech – co to jest i co dobrego możemy z tego mieć? cz.1
Tutaj gościmy Olivię z Code4Romania, która opowie o tym jak działa i co zrobił ich „społeczny software house”, bezpłatnie tworzący narzędzia IT dla organizacji pozarządowych.

od 19.00 – Obywatelskie czujniki zaniecz. powietrza ze Stuttgartu cz.2

W niedzielę (15.07) zapraszamy na warszawską konferencję Fearless Cities – Cities in transformation a szczególnie na warsztaty:
Activism & technology – achievements, challenges & opportunities / Aktywizm i technologia – osiągnięcia, wyzwania i możliwości
https://fearlesscities.waw.pl/#1530133037986-2b788b77-c53e

Chcesz na konfę bezpłatnie? Daj znać, dostaniesz kod na 99% 🙂
Do zobaczenia!

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

26 czerwca 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu IMPAKT

Od niedawna mamy nowy projekt w naszej bazie. Projekt Impakt! Jak sama pomysłodawczyni aplikacji – Eva, pisze na naszej stronie: 🤓 „Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. 💫 Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg […]

16 czerwca 2020 | Blog

Bądźmy solidarni – petycja w sprawie wydarzeń w Stanach Zjednoczonych

Podobnie jak inni aktywiści i aktywistki związani z Code for All chcemy wyrazić swoje głębokie oburzenie i zasmucenie niedawnymi morderstwami popełnionymi na George’u Floydzie, Breonna Taylorze, Ahmaudzie Arbery’ym, Collinsie Khosa, Petrusie Migglesie i niezliczonych innych osobach, które zostały zabite w wyniku brutalności policji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Przekonanie o wyższości jednej rasy […]

12 maja 2020 | Blog

Festiwal Technologii Obywatelskich dla Demokracji – online

„Prawo do miasta. Co dalej?” Do dyskusji na temat demokracji i technologii, które kształtują naszą obecną i przyszłą rzeczywistość w miastach zaprosiliśmy osoby, dzięki którym dowiemy się jak COVID-19 wpływa na to co dzieje się w środowiskach lokalnych w Polsce. 📍Jaką odpowiedź na epidemię mają aktywiści i aktywistki, a jakie nowe doświadczenia zyskały władze?📍Jak rozumieją […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich