Warszawa – Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu

11 lipca 2018 | Spotkania, Warszawa
 

Zapraszamy w tym tygodniu na kilka wydarzeń związanych technologią i działaniami na rzecz pożytku publicznego. Szczególnie dla osób mało związanych z technologią.

W Gdańsku (11.07) razem z gdańską społecznością Civic Hub, pokażemy Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu, tworzone w ramach projektu Luftdaten przez OK Lab Stuttgart.

Urządzenie kosztuje około 120zł i nie trzeba nic lutować 🙂 Pokazuje PM 10 i 2.5 oraz posiada miernik wilgotności oraz temperatury. Mapa sieci czujników:
http://deutschland.maps.luftdaten.info/#6/51.165/10.455

Podobne spotkanie mamy jutro (12.07) w Warszawie w partnerstwie z Fundacja TechSoup, które łączymy z bardziej ogólnym tematem i dzielimy na dwie części:

od 18.00 – Civic Tech – co to jest i co dobrego możemy z tego mieć? cz.1
Tutaj gościmy Olivię z Code4Romania, która opowie o tym jak działa i co zrobił ich „społeczny software house”, bezpłatnie tworzący narzędzia IT dla organizacji pozarządowych.

od 19.00 – Obywatelskie czujniki zaniecz. powietrza ze Stuttgartu cz.2

W niedzielę (15.07) zapraszamy na warszawską konferencję Fearless Cities – Cities in transformation a szczególnie na warsztaty:
Activism & technology – achievements, challenges & opportunities / Aktywizm i technologia – osiągnięcia, wyzwania i możliwości
https://fearlesscities.waw.pl/#1530133037986-2b788b77-c53e

Chcesz na konfę bezpłatnie? Daj znać, dostaniesz kod na 99% 🙂
Do zobaczenia!

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

11 lipca 2018 | Spotkania, Warszawa

Warszawa – Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu

Zapraszamy w tym tygodniu na kilka wydarzeń związanych technologią i działaniami na rzecz pożytku publicznego. Szczególnie dla osób mało związanych z technologią. W Gdańsku (11.07) razem z gdańską społecznością Civic Hub, pokażemy Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu, tworzone w ramach projektu Luftdaten przez OK Lab Stuttgart. Urządzenie kosztuje około 120zł i nie trzeba nic […]

6 lipca 2018 | Trójmiasto, Warszawa

Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu

Podobno smog znowu atakuje. Chcesz zbudować swój własny, tani czujnik zanieczyszczenia powietrza? W przyszłym tygodniu dzięki Miasto Jest Nasze, będziemy gościć w Gdańsku i Warszawie ciekawego gościa z Code for Germany. Lukas działający w OK Lab Stuttgart, opowie o projekcie Luftdaten. Czyli czujniku zanieczyszczenia powietrza, który małym kosztem możesz sam zbudować. Nie wiemy jeszcze w […]

7 czerwca 2018 | Hakatony, Spotkania, Warszawa

Hackathon Allegro Tech Days 15.06 – 16.06, Warszawa, PGE Narodowy

Programiści będą pomagać rowerzystom! Ruszyły zapisy na Hackathon Allegro Tech Days w Warszawie Gdzie w Twoim mieście porusza się najwięcej rowerzystów? W jakich godzinach najczęściej jeżdżą? Z jakiego typu roweru korzystają? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć na specjalnym portalu rowerowym, nad którym pracują programiści z całej Polski.  Już 15 czerwca na […]

Partnerzy

Pokaż wszystkich