Koduj dla Polski

Warszawa – Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu

11 July 2018 | Spotkania, Warszawa
 

Zapraszamy w tym tygodniu na kilka wydarzeń związanych technologią i działaniami na rzecz pożytku publicznego. Szczególnie dla osób mało związanych z technologią.

W Gdańsku (11.07) razem z gdańską społecznością Civic Hub, pokażemy Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu, tworzone w ramach projektu Luftdaten przez OK Lab Stuttgart.

Urządzenie kosztuje około 120zł i nie trzeba nic lutować 🙂 Pokazuje PM 10 i 2.5 oraz posiada miernik wilgotności oraz temperatury. Mapa sieci czujników:
http://deutschland.maps.luftdaten.info/#6/51.165/10.455

Podobne spotkanie mamy jutro (12.07) w Warszawie w partnerstwie z Fundacja TechSoup, które łączymy z bardziej ogólnym tematem i dzielimy na dwie części:

od 18.00 – Civic Tech – co to jest i co dobrego możemy z tego mieć? cz.1
Tutaj gościmy Olivię z Code4Romania, która opowie o tym jak działa i co zrobił ich “społeczny software house”, bezpłatnie tworzący narzędzia IT dla organizacji pozarządowych.

od 19.00 – Obywatelskie czujniki zaniecz. powietrza ze Stuttgartu cz.2

W niedzielę (15.07) zapraszamy na warszawską konferencję Fearless Cities – Cities in transformation a szczególnie na warsztaty:
Activism & technology – achievements, challenges & opportunities / Aktywizm i technologia – osiągnięcia, wyzwania i możliwości
https://fearlesscities.waw.pl/#1530133037986-2b788b77-c53e

Chcesz na konfę bezpłatnie? Daj znać, dostaniesz kod na 99% 🙂
Do zobaczenia!

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

Technologia i transport w inteligentnym mieście: szanse na dalszy rozwój czy wykluczenie?

Miałam ostatnio przyjemność wziąć udział w dyskusji dotyczącej inteligentnych miast (smart cities) na jednej z konferencji transportowych w Warszawie. Zostałam poproszona w ostatniej chwili, żeby zasiąść na scenie z sześcioma mężczyznami i zdywersyfikować panel. Zawahałam się, bo miałam tylko dwa dni na przygotowanie do dyskusji. Może powinnam poczuć się też nieco urażona, że zaprasza się […]

19 December 2018 | Blog, Projekty

Instrukcja instalacji oprogramowania i montażu zestawu Luftdaten

Instalacja oprogramowania Luftdaten na modemie Do komunikacji z modemem należy na swój komputer ściągnąć sterowniki, zainstalować je i wgrać oprogramowanie, dzięki któremu będziemy mogli sprawdzać pomiary naszego sensora.  Poniżej instrukcja krok po kroku, jak to zrobić. KROK 1/4. Ściągnij sterowniki. Poniżej podajemy linki do sterowników dla zakupionego modelu czujnika V2 lub V3. Wybierz link, odpowiadający […]

8 December 2018 | Blog, Projekty

Wyciąg z badań odnoszących się do czujnika SDS011 – Nova Fitness, który jest stosowany w zestawie Luftdaten.

Ogólnie rzecz biorąc, badania wykazały, że tanie optyczne czujniki PM mogą być skutecznymi narzędziami do monitorowania jakości powietrza atmosferycznego. Czujniki nisko-kosztowe demonstrują swój potencjał jako tani czujnik aerozolowy, który może być stosowane na obszarach, gdzie pozyskanie drogiego oprzyrządowania do monitorowania jakości powietrza może być zbyt kosztowne, gdzie istnieje pilna potrzeba monitorowania jakości powietrza ze względu […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich