Koduj dla Polski

Warszawa – Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu

11 lipca 2018 | Spotkania, Warszawa
 

Zapraszamy w tym tygodniu na kilka wydarzeń związanych technologią i działaniami na rzecz pożytku publicznego. Szczególnie dla osób mało związanych z technologią.

W Gdańsku (11.07) razem z gdańską społecznością Civic Hub, pokażemy Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu, tworzone w ramach projektu Luftdaten przez OK Lab Stuttgart.

Urządzenie kosztuje około 120zł i nie trzeba nic lutować 🙂 Pokazuje PM 10 i 2.5 oraz posiada miernik wilgotności oraz temperatury. Mapa sieci czujników:
http://deutschland.maps.luftdaten.info/#6/51.165/10.455

Podobne spotkanie mamy jutro (12.07) w Warszawie w partnerstwie z Fundacja TechSoup, które łączymy z bardziej ogólnym tematem i dzielimy na dwie części:

od 18.00 – Civic Tech – co to jest i co dobrego możemy z tego mieć? cz.1
Tutaj gościmy Olivię z Code4Romania, która opowie o tym jak działa i co zrobił ich „społeczny software house”, bezpłatnie tworzący narzędzia IT dla organizacji pozarządowych.

od 19.00 – Obywatelskie czujniki zaniecz. powietrza ze Stuttgartu cz.2

W niedzielę (15.07) zapraszamy na warszawską konferencję Fearless Cities – Cities in transformation a szczególnie na warsztaty:
Activism & technology – achievements, challenges & opportunities / Aktywizm i technologia – osiągnięcia, wyzwania i możliwości
https://fearlesscities.waw.pl/#1530133037986-2b788b77-c53e

Chcesz na konfę bezpłatnie? Daj znać, dostaniesz kod na 99% 🙂
Do zobaczenia!

Wojtek Sańko

Wojtek Sańko

Animator współpracy interdyscyplinarnej pomiędzy światem technologicznym, organizacjami pozarządowymi i władzą publiczną. Promotor technologii, która odpowiada na potrzeby i problemy społeczne. Prywatnie, fan literatury i filmów sci-fi oraz gier strategicznych.
Inne artykuły autora

Zobacz także

27 października 2018 | Spotkania, Warszawa

Kurs badań i projektowania UX dla początkujących, będziemy pracować nad projektami Koduj dla Polski

Organizujemy grupowy kurs badań i projektowania UX dla początkujących. Zapraszamy wszystkich chętnych! Będziemy spotykać się w każdy wtorek po 18:30 aż do końca roku lub nawet trochę dłużej. Od początku chcemy zadbać o jak najlepsze user experience, tak więc organizujemy wstępne spotkanie, abyście mogli nam powiedzieć czego oczekujecie od kursu i jakie macie potrzeby odnośnie […]

28 sierpnia 2018 | Spotkania, Warszawa

SaturdayHack Warszawa #140 – aktualności z projektów i debata

1.09 wracamy po przerwie wakacyjnej podczas „SaturdayHack Warszawa #140 – aktualności z projektów i debata”. Plan wydarzenia jest następujący: 12.00 – 12.15 Gdzie Google nie może, tam rejestr.io pośle. Daniel Macyszyn, Fundacja ePaństwo Czy wiesz, że wyszukiwarki internetowe nie docierają do 96% zasobów w internecie? Nowy portal rejestr.io uchyla drzwi do mniej dostępnych zakątków internetu, […]

11 lipca 2018 | Spotkania, Warszawa

Warszawa – Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu

Zapraszamy w tym tygodniu na kilka wydarzeń związanych technologią i działaniami na rzecz pożytku publicznego. Szczególnie dla osób mało związanych z technologią. W Gdańsku (11.07) razem z gdańską społecznością Civic Hub, pokażemy Obywatelskie czujniki zanieczyszczenia powietrza ze Stuttgartu, tworzone w ramach projektu Luftdaten przez OK Lab Stuttgart. Urządzenie kosztuje około 120zł i nie trzeba nic […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich