Koduj dla Polski

Wsparcie na drodze do usamodzielnienia

17 listopada 2019 | Blog
 

Technologia

Aplikacja dedykowana jest młodzieży (nie mamy jeszcze nazwy), a zatem powinna działać docelowo na systemach Android i IOS.
Idealnie byłoby, aby była to zatem jedna aplikacja, którą można uruchomić na obu systemach, czyli opracowana w technologii np. Xamarin lub innej, która pozwala stworzyć jedną aplikację.
Jeśli nie będzie możliwości zbudowania aplikacji od razu w technologii multiplatformowej, wybieramy system Android ze względu na większą powszechność wśród naszej młodzieży. Zależy nam na tym, aby aplikację można było dalej rozwijać (możliwość przekazania kodu źródłowego).

Główne założenia co do działania aplikacji

Celem aplikacji jest zaoferowanie młodzieży przebywającej bądź opuszczającej pieczę zastępczą wsparcia, dopasowanego do ich aktualnej sytuacji.
Na wstępnie zatem aplikacja powinna zbierać w jakiś sposób dane użytkownika (wyłącznie na jego potrzeby, my nie potrzebujemy zbierania danych) – dana osoba odpowiada zatem na kilka pytań, które pozwolą na dopasowanie i przedstawienie mu dostępnego wsparcia.
Użytkownik powinien mieć możliwość aktualizacji swojego statusu. Status może się bowiem zmieniać (np. ktoś przerwał edukację) – aplikacja zapamiętuje dany status użytkownika (lokalnie na telefonie), ale użytkownik powinien mieć możliwość aktualizacji, np. gdy wyszedł z domu dziecka i przebywa w mieszkaniu chronionym – pojawiają mu się wówczas dodatkowe opcje wsparcia.
Aplikacja opierałaby się zatem o drzewo decyzyjne – np. jeśli przebywasz w pieczy powyżej 6 lat i masz ukończone 17 lat, to przysługuje Ci: A, B i C.

Dobrze by było, aby można było zmieniać drzewo decyzyjne w taki sposób, aby nie było konieczne wydawanie za każdym razem update’ów aplikacji. Super by było, gdyby apka działała w ten sposób, że na serwerze jest plik z drzewem decyzyjnym, które my możemy aktualizować, a użytkownik na telefonie, gdy ma dostęp do internetu jedynie update’uje sobie nową wersję (bez konieczności pobierania nowej wersji aplikacji).
Dokumentacja nie jest wymagana na tym etapie.

Wersja 1.0 aplikacji

Na tym etapie proponujemy zbudowanie aplikacji, w której użytkownik definiuje swój status (odpowiada na pytania), po czym otrzymuje informację o możliwym wsparciu w projekcie Fundacji pn. „Sami-dzielni” (zaproszenie do rekrutacji) albo zaproszenie do poznania działań Fundacji Atalaya w celu nawiązania dalszej współpracy (link do strony na FB).

Warunki po jakich wyświetla się albo strona projektu „Sami-dzielni” albo FB definiuje oddzielny plik Excel pn. „Drzewo decyzyjne”.

Paulina Woźniak

Paulina Woźniak

Inne artykuły autora

Zobacz także

17 listopada 2019 | Blog

Wsparcie na drodze do usamodzielnienia

Technologia Aplikacja dedykowana jest młodzieży (nie mamy jeszcze nazwy), a zatem powinna działać docelowo na systemach Android i IOS. Idealnie byłoby, aby była to zatem jedna aplikacja, którą można uruchomić na obu systemach, czyli opracowana w technologii np. Xamarin lub innej, która pozwala stworzyć jedną aplikację. Jeśli nie będzie możliwości zbudowania aplikacji od razu w […]

28 października 2019 | Blog

Hacknight Warszawa

Jak programowałem prawo. Przygoda z Legal Tech na antypodach. 12 listopada 2019 r. odbędzie się kolejne spotkanie Hacknight Warszawa w ramach inicjatywy Koduj dla Polski. Tym razem nasz koordynator z Łodzi opowie o technologii kodowania prawa (ang. Rules as code) którą poznał podczas półrocznego stażu organizacji Code for Australia dla rządu stanu Nowa Południowa Walia […]

10 października 2019 | Blog

Garść przydatnych informacji jak już masz złożony czujnik Luftdaten

Podłączyłeś/aś i zestaw już mierzy? 🙂 Garść przydatnych narzędzi w jednym miejscu, które mogą być wsparcie w użytkowaniu sensora. Strona do testowania działania czujnika, przed podłączeniem do sieci Luftdaten: Dane sensora: http://bit.ly/luftdaten_graf Pod tym adresem znajduje się historia pomiarów temperatury i wilgotności (dht lub bme280) oraz pomiary zapylenia (sds). Wyszukasz swój sensor wciskając na klawiaturze: […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich