Koduj dla Polski

Wsparcie na drodze do usamodzielnienia

17 listopada 2019 | Blog
 

Technologia

Aplikacja dedykowana jest młodzieży (nie mamy jeszcze nazwy), a zatem powinna działać docelowo na systemach Android i IOS.
Idealnie byłoby, aby była to zatem jedna aplikacja, którą można uruchomić na obu systemach, czyli opracowana w technologii np. Xamarin lub innej, która pozwala stworzyć jedną aplikację.
Jeśli nie będzie możliwości zbudowania aplikacji od razu w technologii multiplatformowej, wybieramy system Android ze względu na większą powszechność wśród naszej młodzieży. Zależy nam na tym, aby aplikację można było dalej rozwijać (możliwość przekazania kodu źródłowego).

Główne założenia co do działania aplikacji

Celem aplikacji jest zaoferowanie młodzieży przebywającej bądź opuszczającej pieczę zastępczą wsparcia, dopasowanego do ich aktualnej sytuacji.
Na wstępnie zatem aplikacja powinna zbierać w jakiś sposób dane użytkownika (wyłącznie na jego potrzeby, my nie potrzebujemy zbierania danych) – dana osoba odpowiada zatem na kilka pytań, które pozwolą na dopasowanie i przedstawienie mu dostępnego wsparcia.
Użytkownik powinien mieć możliwość aktualizacji swojego statusu. Status może się bowiem zmieniać (np. ktoś przerwał edukację) – aplikacja zapamiętuje dany status użytkownika (lokalnie na telefonie), ale użytkownik powinien mieć możliwość aktualizacji, np. gdy wyszedł z domu dziecka i przebywa w mieszkaniu chronionym – pojawiają mu się wówczas dodatkowe opcje wsparcia.
Aplikacja opierałaby się zatem o drzewo decyzyjne – np. jeśli przebywasz w pieczy powyżej 6 lat i masz ukończone 17 lat, to przysługuje Ci: A, B i C.

Dobrze by było, aby można było zmieniać drzewo decyzyjne w taki sposób, aby nie było konieczne wydawanie za każdym razem update’ów aplikacji. Super by było, gdyby apka działała w ten sposób, że na serwerze jest plik z drzewem decyzyjnym, które my możemy aktualizować, a użytkownik na telefonie, gdy ma dostęp do internetu jedynie update’uje sobie nową wersję (bez konieczności pobierania nowej wersji aplikacji).
Dokumentacja nie jest wymagana na tym etapie.

Wersja 1.0 aplikacji

Na tym etapie proponujemy zbudowanie aplikacji, w której użytkownik definiuje swój status (odpowiada na pytania), po czym otrzymuje informację o możliwym wsparciu w projekcie Fundacji pn. „Sami-dzielni” (zaproszenie do rekrutacji) albo zaproszenie do poznania działań Fundacji Atalaya w celu nawiązania dalszej współpracy (link do strony na FB).

Warunki po jakich wyświetla się albo strona projektu „Sami-dzielni” albo FB definiuje oddzielny plik Excel pn. „Drzewo decyzyjne”.

Paulina Woźniak

Paulina Woźniak

Inne artykuły autora

Zobacz także

22 lipca 2020 | oferty pracy, kobiety w IT, Blog

Rekrutujemy! Specjalista/ka ds. rozwoju społeczności

Poszukujemy osoby, która wraz z koordynatorem programu Koduj dla Polski wesprze rozwój społeczności i projektów civic tech w Polsce. Koduj dla Polski jest programem prowadzonym przez Fundację ePaństwo, w którym poszukujemy technologicznych rozwiązań obywatelskich (civic tech) dla społecznych problemów. Wspólnie z organizacjami społecznymi, aktywistami i ludźmi ze świata IT eksperymentujemy, prowadzimy badania i tworzymy oraz […]

26 czerwca 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu IMPAKT

Od niedawna mamy nowy projekt w naszej bazie. Projekt Impakt! Jak sama pomysłodawczyni aplikacji – Eva, pisze na naszej stronie: 🤓 „Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. 💫 Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg […]

16 czerwca 2020 | Blog

Bądźmy solidarni – petycja w sprawie wydarzeń w Stanach Zjednoczonych

Podobnie jak inni aktywiści i aktywistki związani z Code for All chcemy wyrazić swoje głębokie oburzenie i zasmucenie niedawnymi morderstwami popełnionymi na George’u Floydzie, Breonna Taylorze, Ahmaudzie Arbery’ym, Collinsie Khosa, Petrusie Migglesie i niezliczonych innych osobach, które zostały zabite w wyniku brutalności policji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Przekonanie o wyższości jednej rasy […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich