Poznańska grupa Koduj Dla Polski rusza z nowymi projektami! Podziękowania należą się Arturowi Brzyskiemu, członkowi inicjatywy Ulepsz Poznań, który poprowadził spotkanie 20 maja.
Przyszło wiele nowych osób, więc zaczęliśmy od przedstawienia siebie i swoich oczekiwań. Krzysiek Madejski z Fundacji ePaństwo zaprezentował ideę Koduj Dla Polski.
Następnie przeszliśmy do prezentacji projektów. Duże zainteresowanie wzbudził Bartosz Galica prezentując projekt IQMel. To pomysł na aplikację edukacyjno-profilaktyczno-diagnostyczną, opartą na jego wieloletnim doświadczeniu współpracy z instytutami onkologii. Aplikacja ta miałaby kilka funkcji:
API Poznan.pl – Wojciech Pelc z Urzędu Miasta Poznań zbiera sugestie, jakie dane miasto powinno wg Was otworzyć w następnej kolejności? Jesteście czymś zainteresowani? Wyślijcie zapytanie na [email protected]
Wysadź ulice pozwala mieszkańcom na wirtualne zaprojektowanie małej architektury oraz zieleni w swoim mieście. Pomysły, które będą cieszyć się dużą popularnością zostaną przestawione miastu i miejmy nadzieję zrealizowane.
Mapa Ciszy to projekt artystyczny Generatora Malta. Czym dla Ciebie jest cisza w mieście?
Scenariusze lekcji – Cezary Czempiński prosi o konsultacje projektu platformy do tworzenia scenariuszy lekcji Nauka W Przestrzeni.
Artur zaproponował, aby jednym z pierwszych zadań, którym mogłoby się zająć poznańskie KdP jest strona gospodarza spotkania – makerspace Zakład. Jest to dość prosty projekt, który pozwoli na przeprowadzenie pełnego procesu projektowania w metodyce DesignThinking, pomoże lepiej się poznać i pozwoli na szybkie osiągnięcie efektu. Tak zgranemu zespołowi będzie łatwiej się zabrać za IQMel, który jest wieloaspektowo ciekawym wyzwaniem i ma bardzo silny potencjał społeczny.
Spotkanie odbyło się dzięki gościnności nowego poznańskiego makerspace – Zakładu. Kolejne spotkanie już wkrótce. Śledźcie forum oraz fb, tam będziemy się ogłaszać.