Koduj dla Polski

Nowe pomysły w KdP Poznań

20 maja 2014 | Poznań, Spotkania
 

Poznańska grupa Koduj Dla Polski rusza z nowymi projektami! Podziękowania należą się Arturowi Brzyskiemu, członkowi inicjatywyUlepsz Poznań, który poprowadził spotkanie 20 maja.

Przyszło wiele nowych osób, więc zaczęliśmy od przedstawienia siebie i swoich oczekiwań. Krzysiek Madejski zFundacji ePaństwo zaprezentował ideę Koduj Dla Polski.

Następnie przeszliśmy do prezentacji projektów. Duże zainteresowanie wzbudził Bartosz Galica prezentując projekt IQMel. To pomysł na aplikację edukacyjno-profilaktyczno-diagnostyczną, opartą na jego wieloletnim doświadczeniu współpracy z instytutami onkologii. Aplikacja ta miałaby kilka funkcji:

  • edukacyjną – Czym jest czerniak? Jak diagnozować zmiany skórne?
  • profilaktyczną – Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania? Jakie czynniki mają na to wpływ?
  • diagnostyczną – Zrób zdjęcie zmian skórnych i pozwól zaawansowanym algorytmom przetwarzania obrazu ocenić ryzyko.

API Poznan.pl – Wojciech Pelc z Urzędu Miasta Poznań zbiera sugestie, jakie dane miasto powinno wg Was otworzyć w następnej kolejności? Jesteście czymś zainteresowani? Wyślijcie zapytanie na  statystyka@um.poznan.pl

Wysadź ulice pozwala mieszkańcom na wirtualne zaprojektowanie małej architektury oraz zieleni w swoim mieście. Pomysły, które będą cieszyć się dużą popularnością zostaną przestawione miastu i miejmy nadzieję zrealizowane.

Mapa Ciszy to projekt artystyczny Generatora Malta. Czym dla Ciebie jest cisza w mieście?

Scenariusze lekcji – Cezary Czempiński prosi o konsultacje projektu platformy do tworzenia scenariuszy lekcji Nauka W Przestrzeni.

Artur zaproponował, aby jednym z pierwszych zadań, którym mogłoby się zająć poznańskie KdP jest strona gospodarza spotkania – makerspace Zakład. Jest to dość prosty projekt, który pozwoli na przeprowadzenie pełnego procesu projektowania w metodyce DesignThinking, pomoże lepiej się poznać i pozwoli na szybkie osiągnięcie efektu. Tak zgranemu zespołowi będzie łatwiej się zabrać za IQMel, który jest wieloaspektowo ciekawym wyzwaniem i ma bardzo silny potencjał społeczny.

Spotkanie odbyło się dzięki gościnności nowego poznańskiego makerspace – Zakładu. Kolejne spotkanie już wkrótce. Śledźcie forum oraz fb, tam będziemy się ogłaszać.

Krzysztof Madejski

Krzysztof Madejski

Koordynuje program Koduj dla Polski, zarządza projektami technologicznymi
Inne artykuły autora

Zobacz także

16 listopada 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu WarsawLO

Cześć,  jesteśmy grupą wolontariuszy rozwijającą portal WarsawLO. Nie słyszałaś/eś o nas? No właśnie! Dlatego poszukujemy wymiatacza social media, także wolontariusza 🙂 Na czym nam zależy:  ✓ żeby Ci się chciało 🙂 nie ścigamy, nie pilnujemy – zależy nam żebyś sam chciał/-a działać! ✓  i do tego działać kreatywnie 🙂  ✓  żebyś znał/-a język polski i […]

12 listopada 2020 | Blog

Hackathon dla Miast Polskiego Funduszu Rozwoju 20-22.11.2020

Pandemia wystawiła samorządy na próbę. Podejmij wyzwanie i pomóż miastom w walce ze skutkami COVID-19. Zapraszam na Hackathon dla Miast Polskiego Funduszu Rozwoju 20-22 listopada Aby lepiej przygotować samorządy na sytuacje kryzysowe, najlepsi programiści z całej Polski w ciągu 48 godzin opracują rozwiązania czterech najciekawszych wyzwań zgłoszonych przez średnie miasta (20-100 tysięcy mieszkańców). Znamy już […]

26 czerwca 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu IMPAKT

Od niedawna mamy nowy projekt w naszej bazie. Projekt Impakt! Jak sama pomysłodawczyni aplikacji – Eva, pisze na naszej stronie: 🤓 „Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. 💫 Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich