Koduj dla Polski

Nowe pomysły w KdP Poznań

20 maja 2014 | Poznań, Spotkania
 

Poznańska grupa Koduj Dla Polski rusza z nowymi projektami! Podziękowania należą się Arturowi Brzyskiemu, członkowi inicjatywyUlepsz Poznań, który poprowadził spotkanie 20 maja.

Przyszło wiele nowych osób, więc zaczęliśmy od przedstawienia siebie i swoich oczekiwań. Krzysiek Madejski zFundacji ePaństwo zaprezentował ideę Koduj Dla Polski.

Następnie przeszliśmy do prezentacji projektów. Duże zainteresowanie wzbudził Bartosz Galica prezentując projekt IQMel. To pomysł na aplikację edukacyjno-profilaktyczno-diagnostyczną, opartą na jego wieloletnim doświadczeniu współpracy z instytutami onkologii. Aplikacja ta miałaby kilka funkcji:

  • edukacyjną – Czym jest czerniak? Jak diagnozować zmiany skórne?
  • profilaktyczną – Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania? Jakie czynniki mają na to wpływ?
  • diagnostyczną – Zrób zdjęcie zmian skórnych i pozwól zaawansowanym algorytmom przetwarzania obrazu ocenić ryzyko.

API Poznan.pl – Wojciech Pelc z Urzędu Miasta Poznań zbiera sugestie, jakie dane miasto powinno wg Was otworzyć w następnej kolejności? Jesteście czymś zainteresowani? Wyślijcie zapytanie na  statystyka@um.poznan.pl

Wysadź ulice pozwala mieszkańcom na wirtualne zaprojektowanie małej architektury oraz zieleni w swoim mieście. Pomysły, które będą cieszyć się dużą popularnością zostaną przestawione miastu i miejmy nadzieję zrealizowane.

Mapa Ciszy to projekt artystyczny Generatora Malta. Czym dla Ciebie jest cisza w mieście?

Scenariusze lekcji – Cezary Czempiński prosi o konsultacje projektu platformy do tworzenia scenariuszy lekcji Nauka W Przestrzeni.

Artur zaproponował, aby jednym z pierwszych zadań, którym mogłoby się zająć poznańskie KdP jest strona gospodarza spotkania – makerspace Zakład. Jest to dość prosty projekt, który pozwoli na przeprowadzenie pełnego procesu projektowania w metodyce DesignThinking, pomoże lepiej się poznać i pozwoli na szybkie osiągnięcie efektu. Tak zgranemu zespołowi będzie łatwiej się zabrać za IQMel, który jest wieloaspektowo ciekawym wyzwaniem i ma bardzo silny potencjał społeczny.

Spotkanie odbyło się dzięki gościnności nowego poznańskiego makerspace – Zakładu. Kolejne spotkanie już wkrótce. Śledźcie forum oraz fb, tam będziemy się ogłaszać.

Krzysztof Madejski

Krzysztof Madejski

Koordynuje program Koduj dla Polski, zarządza projektami technologicznymi
Inne artykuły autora

Zobacz także

22 lipca 2020 | oferty pracy, kobiety w IT, Blog

Rekrutujemy! Specjalista/ka ds. rozwoju społeczności

Poszukujemy osoby, która wraz z koordynatorem programu Koduj dla Polski wesprze rozwój społeczności i projektów civic tech w Polsce. Koduj dla Polski jest programem prowadzonym przez Fundację ePaństwo, w którym poszukujemy technologicznych rozwiązań obywatelskich (civic tech) dla społecznych problemów. Wspólnie z organizacjami społecznymi, aktywistami i ludźmi ze świata IT eksperymentujemy, prowadzimy badania i tworzymy oraz […]

26 czerwca 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu IMPAKT

Od niedawna mamy nowy projekt w naszej bazie. Projekt Impakt! Jak sama pomysłodawczyni aplikacji – Eva, pisze na naszej stronie: 🤓 „Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. 💫 Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg […]

16 czerwca 2020 | Blog

Bądźmy solidarni – petycja w sprawie wydarzeń w Stanach Zjednoczonych

Podobnie jak inni aktywiści i aktywistki związani z Code for All chcemy wyrazić swoje głębokie oburzenie i zasmucenie niedawnymi morderstwami popełnionymi na George’u Floydzie, Breonna Taylorze, Ahmaudzie Arbery’ym, Collinsie Khosa, Petrusie Migglesie i niezliczonych innych osobach, które zostały zabite w wyniku brutalności policji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Przekonanie o wyższości jednej rasy […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich