Metro dla wszystkich

Metro dla Wszystkich to społeczny serwis internetowy i aplikacja mobilna pozwalający na sprawdzenie dostępności dowolnego połączenia metrem, od wejścia do wyjścia z niego, pod kątem występowania barier architektonicznych.

Wierzymy, że wszyscy użytkownicy metra mogą skorzystać z naszej pracy. Największe trudności w poruszaniu się po metrze będą miały osoby na wózkach inwalidzkich. Dla nich każde schody, zwykłe czy ruchome, są barierą nie do pokonania bez opiekuna, a możliwość niezależnego, samodzielnego poruszania się jest dla wielu osób bardzo istotna.

Chcieliśmy jednak odejść od stereotypu. Zawsze w kontekście dostępności myślimy o osobach starszych i z niepełnosprawnościami. Rzadziej np. o rodzicach z dziećmi w wózkach – podczas procesu mapowania mijało nas sporo matek dziarsko niosących po schodach wózek z małym pasażerem – a tak naprawdę sprawa dotyczy każdego i każdej z nas. Wystarczy, że wybieramy się w podróż z ciężkimi walizkami lub ponadwymiarowym bagażem; musimy przewieźć rower po przedziurawieniu dętki lub gdy złapała nas burza; albo skręciliśmy sobie kostkę i dwa tygodnie musimy chodzić o kulach. Takie przypadki zmieniają perspektywę.

Chcesz przeprowadzić pomiary i dodać do bazy drugą linię metra?
Chcesz tłumaczyć teksty, odpowiadać za komunikację projektu?
Możesz pomóc z rozwojem serwisu lub aplikacji mobilnych?
A może badasz dostępność komunikacji publicznej i chcesz wykorzystać zebrane dane do analiz?

Przyłącz się do naszego zespołu!

Chcemy zmapować drugą linię metra i poprawić UX aplikacji.

Strona projektu zaktualizowana: 9 sierpnia 2018
Technologie: Android, iOS, Python
Status projektu: Archiwum
Rozwijany lokalnie: Warszawa

Zespół

Krzysztof Madejski

Krzysztof Madejski

Tłumaczenia i koordynacja projektu w Warszawie
Sylwia Żółkiewska

Sylwia Żółkiewska

Analiza UX
Dołącz jako
mapowanie drugiej linii metra