Koduj dla Polski

Stwórz spacerownik po warszawskiej Królikarni w ramach stypendiów Koduj dla Polski

28 grudnia 2015 | Stypendia, Warszawa
 

Napisanie porządnego kodu jest dla Ciebie równie istotne, jak regularne obcowanie ze sztuką? Cenisz proste i intuicyjne interfejsy? Chcesz pomóc instytucjom kultury tworząc rozwiązania open source? Mamy coś dla Ciebie!

Po skutecznej współpracy z miastem Gdańsk, której efektem są serwisy Bank Nasadzeń Drzew oraz Wyrzuć.to, rozszerzamy nasz program stypendialny na nowe instytucje. We współpracy z Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego ogłaszamy nabór dla osób pragnących przybliżyć zbiory Królikarni za pomocą nowych technologii. Poszukujemy UX designerów, koderów platform mobilnych Android / Windows Phone / iOS oraz koderów backendu, którzy mogliby stworzyć spacerownik po muzeum w postaci aplikacji mobilnej.

Głównym zadaniem jest stworzenie rozwiązania – spacerownika i przewodnika po muzeum, który po wdrożeniu w Królikarni mógły być łatwo adaptowalny do innych muzeów. Lista funkcjonalności jest otwarta – dokładna specyfikacja pierwszej wersji produktu będzie ustalona w porozumieniu stypendystów z muzeum.

Celem stypendium jest wsparcie instytucji publicznych umiejętnościami zdolnych osób będących na bieżąco z najnowszymi trendami technologicznymi. To miejsce współpracy i eksperymentów, których efekty będziemy propagować wśród innych instytucji o podobnym profilu. To także możliwość zawodowego spełnienia się tworząc rozwiązania technologiczne o społecznej wartości.

Stypendium jest odpłatne, czekamy na wasze oferty z informacją jaką funkcję chcielibyście pełnić w projekcie i jak wstępnie wyceniacie swoją pracę. Całe rozwiązanie będzie tworzone na otwartych licencjach. Realizację planujemy w miesiącach styczeń – marzec 2016. Projekt może być realizowany częściowo zdalnie, ale zależy nam na cotygodniowych spotkaniach Warszawie. Piszcie do nas na adres krzysztof.madejski@epf.org.pl.

Krzysztof Madejski

Krzysztof Madejski

Koordynuje program Koduj dla Polski, zarządza projektami technologicznymi
Inne artykuły autora

Zobacz także

22 lipca 2020 | oferty pracy, kobiety w IT, Blog

Rekrutujemy! Specjalista/ka ds. rozwoju społeczności

Poszukujemy osoby, która wraz z koordynatorem programu Koduj dla Polski wesprze rozwój społeczności i projektów civic tech w Polsce. Koduj dla Polski jest programem prowadzonym przez Fundację ePaństwo, w którym poszukujemy technologicznych rozwiązań obywatelskich (civic tech) dla społecznych problemów. Wspólnie z organizacjami społecznymi, aktywistami i ludźmi ze świata IT eksperymentujemy, prowadzimy badania i tworzymy oraz […]

26 czerwca 2020 | Blog

Dołącz do zespołu projektu IMPAKT

Od niedawna mamy nowy projekt w naszej bazie. Projekt Impakt! Jak sama pomysłodawczyni aplikacji – Eva, pisze na naszej stronie: 🤓 „Impakt to aplikacja dla związków zawodowych i ruchów społecznych. Służy do kontaktu z innymi członkami, organizowania się, przekonywania znajomych do zaangażowania i ochrony przed kontrolą i przemocą. 💫 Chcemy ułatwić logistykę i obniżyć próg […]

16 czerwca 2020 | Blog

Bądźmy solidarni – petycja w sprawie wydarzeń w Stanach Zjednoczonych

Podobnie jak inni aktywiści i aktywistki związani z Code for All chcemy wyrazić swoje głębokie oburzenie i zasmucenie niedawnymi morderstwami popełnionymi na George’u Floydzie, Breonna Taylorze, Ahmaudzie Arbery’ym, Collinsie Khosa, Petrusie Migglesie i niezliczonych innych osobach, które zostały zabite w wyniku brutalności policji w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Przekonanie o wyższości jednej rasy […]

Partnerzy

Fundacja ePaństwo
Orange
Miasto Gdańsk
Code for Europe
Code for All
Pokaż wszystkich